DAJ CYNK

759 tys. zł rekordowego rachunku telefonicznego

19.04.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9422

Ważne 7

1

201 tys. dolarów, czyli przy obecnym kursie wymiany walut 759 tys. zł wyniósł rekordowy nieopłacony rachunek telefoniczny w USA, wystawiony przez T-Mobile.

201 tys. dolarów, czyli przy obecnym kursie wymiany walut 759 tys. zł wyniósł rekordowy nieopłacony rachunek telefoniczny w USA, wystawiony przez T-Mobile.

Celina Aarons z Florydy początkowo myślała, że to jakaś pomyłka, jednak T-Mobile twardo liczył na natychmiastowe uregulowanie płatności twierdząc, że opłaty zostały naliczone prawidłowo. Jak nietrudno się domyślić, winowajcą był roaming.

Celina wykorzystywała swoje numery m.in. do komunikacji SMS-owej ze swoimi głuchoniemymi braćmi. Póki ci byli w kraju, średnie miesięczne rachunki wynosiły 175 dolarów. Gdy jednak młodszy z nich wyjechał na dwa tygodnie do Kanady, nie aktywował żadnych usług obniżających ceny roamingu.

Przy cenach transmisji danych rzędu 10 dolarów za megabajt, przesłanie pojedynczego filmu z wakacji pochłaniało kwoty rzędu 2000 dolarów. Do tego doszło przeszło 2000 SMS-ów, również naliczanych ponad kwotę faktury.

Ze względu na trudną sytuację finansową rodziny, T-Mobile USA zdecydował się umorzyć większość z naliczonej opłaty - aż 198,5 tys. dolarów. Na spłatę pozostałej kwoty 2500 dolarów dał zaś pani Aarons 6 miesięcy.

Opisana wyżej sytuacja miała miejsce w 2011 roku i była jedną z wielu przyspieszających zmiany w polityce cen roamingu. Obecnie T-Mobile USA oferuje za darmo nielimitowaną transmisję danych i SMS-y w ponad 140 krajach całego świata (w tym w Polsce), a do tego połączenia głosowe w roamingu w cenie 20 centów za minutę. W przypadku Kanady i Meksyku bezpłatne są też połączenia głosowe.

Źródło tekstu: DailyMail

Komentarze
Zaloguj się
23. ~:)
0

2016-04-22 13:34:55

tak to jest jak się jest głupim, wtedy trzeba płacić :)

Odpowiedz

22. ~SimplusowiecGaduAirowiecPlayowi
0

2016-04-20 23:41:52

I jak tu nie mówić że Polska to kondominium ! To nie lepiej kupić w Polsce abonament z USA i jeździć spokojnie po Europie bez obaw o koszta?

Odpowiedz

21. ~kamil
0

2016-04-20 13:33:12

Bał się sprawdzić stan konta bo by zabrało 0,04$ :D

Odpowiedz

20. ~
0

2016-04-20 13:19:40

Dobra przestroga i też miło ze strony operatora, bo w sumie zdarzyć się to mogło każdemu....

Odpowiedz

19. ~lajcik18
0

2016-04-20 11:10:12

Operator T-mobile mógł zrobić to celowo. W Polsce jeżeli rachunek jest przekraczający kwotę powyżej 1000 zł to operator zazwyczaj dzwoni i ostrzega i wysokiej kwocie rachunku. Byłem w 3 operatorach w Polsce i tak zrobili, natomiast jak jest za granicą to nie wiem....

Odpowiedz

18. ~Miks
1

2016-04-20 10:55:38

Zupełnie bez sensu wiadomość - totalny belkot. Mowa o sms-ach do głuchoniemych braci - niech ich było 2000 - to po ile były w 2011 roku? Zrobiły one może 1% rachunku a reszta to z filmów. Takie nie wiadomo co zeby wpleśc reklamę w tekst.

Odpowiedz

17. ~ttb
0

2016-04-20 09:43:42

czekali 5 lat aż dolar zdrożeje by po przeliczeniu na złotówki zrobiło to większe wrażenie:)

Odpowiedz

16. ~rrrr
0

2016-04-20 07:37:17

news 5 lat po fakcie to też rekord ;D

Odpowiedz

15. ~Tomasz
1

2016-04-20 07:19:25

Ciekawe czy prezes któregoś z Telecomu w końcu zrobi podobna ofertę w końcu w Polsce !!!?? W TM w Polsce jest w tej w chwili w kwestii roamingu min 1500% drożej jeśli chodzi o rozmowy telefoniczne ... Do tego w Stanach maja data roaming za darmo w polskim TM ok 40 PLN za 1 MB !!! Paranoja !!!! Zreszta u innych operatorów jest tak samo ....

Odpowiedz

14. ~
0

2016-04-20 05:58:26

2, rozgrzeszasz sam siebie, ignorancie?

Odpowiedz

13. ~
0

2016-04-20 00:32:55

12). za stary ten news:-)

Odpowiedz

12. Red_PL
4

2016-04-19 23:50:12

Wyślijcie tego newsa do T-Mobile Polska, bo oni chyba żyją w innym świecie ;)

Odpowiedz

11. ~Wojtaszek
4

2016-04-19 23:03:59

@DanielR: gra się tak jak "przeciwnik" pozwala. Nie potrzeba było jakiejś unii USA ze 140 krajami by obniżyli ceny, w przypadku UE ceny spadły po tym jak się zabrali za to unijni biurokraci (to jedna z niewielu rzeczy, do których UE się przydała), ale nadal są za wysokie jeżeli chodzi o połączenia wychodzące, sms/''y czy dane. Nie ma usprawiedliwienia tak wysokich kosztów (kiedyś były horendalnie wysokie, teraz są wysokie). No ale spójrzmy na inne ceny, np. paliwo, autostrady, samochody. Tu dalej jest horendalnie drogo. I tandetnie. Np. takie samochody z segmentu B, ale nie tylko .... Boże, przecież to jest dramat, co oni produkują. To są jednorazówki.

Odpowiedz

10. ~
-2

2016-04-19 23:01:29

Chyba coś zabolało lekramodawcę

Odpowiedz

9. ~jaro
0

2016-04-19 22:57:24

Ciekawa historyjka. Brawo dla kartoflanej sieci.

Odpowiedz