DAJ CYNK

Mapy Google ze spektakularną nowością. Jest co oglądać

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Aplikacje

Mapy Google z niesamowitą nowością. To trzeba zobaczyć

W trakcie wczorajszej konferencji Google I/O zaprezentowano nową funkcję Map Google. Immersive View robi ogromne wrażenie i pozwala oglądać świat w niespotykany dotąd sposób.

Mapy Google są używane przez ponad miliard ludzi na całym świecie, a tak przynajmniej utrzymuje technologiczny gigant. Chociaż początkowo były zwykłymi mapami z nawigacją, to dzisiaj oferują dużo więcej. Najnowsze rozwiązanie o nazwie Immersive View pozwoli jeszcze dokładniej sprawdzić najbardziej interesujące nas miejsca.

Mapy Google realistyczne jak nigdy wcześniej

Immersive View to zupełnie nowy i szalenie imponujący widok, dostępny w Mapach Google. W ten sposób możemy w trybie izometrycznym spojrzeć na realistycznie oddane miasta. To pozwoli zobaczyć, jak dokładnie prezentuje się dana okolica. Poza tym Google daje nam do dyspozycji również suwak, dzięki któremu możemy sprawdzić dane miejsce o różnych porach dnia, a także przy zmiennych warunkach pogodowych. Sami zobaczcie, jak kosmicznie to wygląda:

Poza tym Immersive View pozwoli w przybliżeniu sprawdzić aktualny, przewidywany ruch, a także pogodę. Usługa ma też skupiać się na znajdujących się w okolicy atrakcjach. Po zejściu do poziomu ulicy dostaniemy możliwość zajrzenia do restauracji, a to wszystko na smartfonie. Jednak wcześniej dany lokal będzie musiał przesłać do Google odpowiednie dane.

Jedyna wada jest taka, że Immersive View jest na ten moment dostępne tylko w kilku miastach. Na liście znajdują sie: Los Angeles, Londyn, Nowy Jork, San Francisco oraz Tokio. W przyszłości technologiczny gigant będzie dodawał kolejne lokacje, ale nie ma co ukrywać, polskie miasta raczej nie są priorytetem Google'a.

Zobacz: Google Pay odchodzi. Ale jest już zastępstwo, i to lepsze
Zobacz: Mapy Google dopieszczają niecierpliwych. Oto nowy trik

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Twin Design / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Google