DAJ CYNK

Google wygrzebuje trupa. Pozazdrościł konkurencji

Mieszko Zagańczyk

Aplikacje

Google wygrzebuje trupa. Pozazdrościł konkurencji

Google ma długą tradycję w zamykaniu rozwijanych dużym nakładem sił aplikacji i usług. Rzadziej się zdarza, że jakiś produkt zostaje przywrócony do życia po uśmierceniu. Tym razem tak się stanie z aplikacją Google Wallet, która zyska jednak nowe oblicze.

Google Wallet to aplikacja, która zadebiutowała w 2011 roku i zniknęła w 2018 roku po połączeniu z Android Pay i przekształceniu w Google Pay. Funkcje wcześniej oferowane przez Google Wallet zostały zintegrowane z nową, powszechnie dziś stosowaną aplikacją do płatności mobilnych.

Jak wynika jednak z najnowszych doniesień, Google pracuje nad przywróceniem Google Wallet jako uzupełnienia płatności Google Pay. Z zamieszczonych zrzutów, przedstawiających zmiany planowane przez Google, trudno w tej chwili w pełni ocenić, jaką rolę ma pełnić przywrócona z zaświatów funkcja. 

Wszystko jednak wskazuje na to, że Google Pay nadal będzie aplikacją do płatności zbliżeniowych, natomiast Google Wallet stanie się nowym cyfrowym portfelem, którym pozwoli na łatwiejsze niż dotąd zarządzanie wszystkimi kartami – nie tylko płatniczymi, ale także lojalnościowymi, podarunkowymi czy kartami komunikacji miejskiej. Tego typu karty można dodawać do Google Pay, ale teraz zarządzanie nimi powinno być prostsze i bardziej rozbudowane.

Google Wallet ma być także dostępny z poziomu innych aplikacji i usług Google jako część Google Play Services, dla łatwiejszego zarządzania kartami i powiązanymi usługami. Serwis 9to5Google odkrył z kolei nową ikonę Google Wallet, może sugerować, że portfel będzie dostępny także jako osobna aplikacja.
 
Z wcześniejszych zapowiedzi Google wynika, że firma – choć nie przyznaje tego wprost – chce się wzorować na portfelu Apple Wallet, zwiększając funkcjonalność jego odpowiednika na Androidzie. To pozwoliłoby dodawać cyfrowe bilety, karty pokładowe na loty samolotem czy certyfikaty szczepień, a nawet na zarządzanie kryptowalutami. W iOS jest to zintegrowane, łatwo dostępne, w Androidzie zestaw opcji i wygoda korzystania jest ograniczona – i najwyraźniej nowy Google Wallet ma to zmienić

Zobacz: Google Maps znów szokują. Ujawniono rosyjskie sekrety (aktualizacja)
Zobacz: Google oduczy Cię bycia dzbanem. Użyje w tym celu szlaczków

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Mockuper, 9to5Google

Źródło tekstu: Android Authority, 9to5Google

Przewiń w dół do następnego wpisu