DAJ CYNK

[Aktualizacja] W Mapach Google na Androida kupimy bilety komunikacji miejskiej

Marian Szutiak

Aplikacje

Google Maps bilety komunikacji miejskiej

Są różne aplikacje, które umożliwiają zakup biletów komunikacji miejskiej. Wkrótce ma to być możliwe również w Mapach Google, na początek w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu.

Mapy Google każdego dnia pomagają milionom ludzi na całym świecie bez wysiłku dotrzeć do celu. W najbliższych tygodniach do aplikacji na Androida trafi nowość przygotowana wspólnie z zespołem Google Pay. Będzie to możliwość płacenia za bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio z Map Google, bez konieczności wyciągania portfela czy uruchamiania innej aplikacji.

Zobacz: Google zapowiada zmiany w YouTube. Oto nowości na 2021 rok
Zobacz: Płatności mobilne w Polsce: 30 banków i ponad 4 mln kart w użyciu. Google Pay wchodzi do SKOK

Gdy zdecydujesz się na dojazd transportem publicznym i zobaczysz wskazówki dojazdu na Mapach, będziesz mógł wybrać opcję płatności telefonem za pośrednictwem kart kredytowych lub debetowych, które są już połączone z Twoim kontem Google Pay. Po wykupieniu biletu wystarczy przyłożyć telefon do czytnika lub pokazać bilet cyfrowy, aby szybko dostać się na pokład.

Możliwość płacenia za transport publiczny zostanie w Polsce uruchomiona w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu. Wszyscy dostaną dostęp do nowości w ciągu kilku najbliższych tygodni. W ramach tej usługi będzie można też kupować bilety w wielu innych europejskich miastach, między innymi w Pradze i Mediolanie

Google Maps bilety

Mapy Google umożliwiają także płacenie za parkingi w ponad 400 amerykańskich miastach. Obecnie trwają prace na tym, by funkcja ta trafiła również do Europy.

Zobacz: LastPass: korzystasz z darmowej wersji? Wkrótce stracisz kluczową funkcjonalność
Zobacz: Android 12: Google pracuje nad trybem jednoręcznym

Aktualizacja:

Polski oddział firmy Google odebrał wiele pytań na temat możliwości zakupu biletów komunikacji miejskiej z poziomu aplikacji Map Google i wyjaśnił dodatkowo, jak usługa ma działać.

Wprowadzona nowość dotyczyć będzie głębszej integracji pomiędzy aplikacjami Google Pay i Mapy Google. Będzie można jej używać w tych miastach, w których już można było płacić za bilety komunikacji miejskiej korzystając z płatności zbliżeniowych Google Pay i kart Mastercard oraz Visa. Teraz jednak użytkownicy Map Google, którzy wyznaczają trasę transportem publicznym lub sprawdzają rozkład jazdy, dostaną stosowną informację na ten temat i będą mogli od razu dokonać zakupu biletu poprzez zbliżenie smartfonu do automatu biletowego znajdującego się na przystanku czy w pojeździe.

- czytamy w wyjaśnieniu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: ztm.waw.pl

Źródło tekstu: Google