DAJ CYNK

[Aktualizacja] W Mapach Google na Androida kupimy bilety komunikacji miejskiej

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 6854

Google Maps bilety komunikacji miejskiej

Są różne aplikacje, które umożliwiają zakup biletów komunikacji miejskiej. Wkrótce ma to być możliwe również w Mapach Google, na początek w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu.

Mapy Google każdego dnia pomagają milionom ludzi na całym świecie bez wysiłku dotrzeć do celu. W najbliższych tygodniach do aplikacji na Androida trafi nowość przygotowana wspólnie z zespołem Google Pay. Będzie to możliwość płacenia za bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio z Map Google, bez konieczności wyciągania portfela czy uruchamiania innej aplikacji.

Zobacz: Google zapowiada zmiany w YouTube. Oto nowości na 2021 rok
Zobacz: Płatności mobilne w Polsce: 30 banków i ponad 4 mln kart w użyciu. Google Pay wchodzi do SKOK

Gdy zdecydujesz się na dojazd transportem publicznym i zobaczysz wskazówki dojazdu na Mapach, będziesz mógł wybrać opcję płatności telefonem za pośrednictwem kart kredytowych lub debetowych, które są już połączone z Twoim kontem Google Pay. Po wykupieniu biletu wystarczy przyłożyć telefon do czytnika lub pokazać bilet cyfrowy, aby szybko dostać się na pokład.

Możliwość płacenia za transport publiczny zostanie w Polsce uruchomiona w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu. Wszyscy dostaną dostęp do nowości w ciągu kilku najbliższych tygodni. W ramach tej usługi będzie można też kupować bilety w wielu innych europejskich miastach, między innymi w Pradze i Mediolanie

Google Maps bilety

Mapy Google umożliwiają także płacenie za parkingi w ponad 400 amerykańskich miastach. Obecnie trwają prace na tym, by funkcja ta trafiła również do Europy.

Zobacz: LastPass: korzystasz z darmowej wersji? Wkrótce stracisz kluczową funkcjonalność
Zobacz: Android 12: Google pracuje nad trybem jednoręcznym

Aktualizacja:

Polski oddział firmy Google odebrał wiele pytań na temat możliwości zakupu biletów komunikacji miejskiej z poziomu aplikacji Map Google i wyjaśnił dodatkowo, jak usługa ma działać.

Wprowadzona nowość dotyczyć będzie głębszej integracji pomiędzy aplikacjami Google Pay i Mapy Google. Będzie można jej używać w tych miastach, w których już można było płacić za bilety komunikacji miejskiej korzystając z płatności zbliżeniowych Google Pay i kart Mastercard oraz Visa. Teraz jednak użytkownicy Map Google, którzy wyznaczają trasę transportem publicznym lub sprawdzają rozkład jazdy, dostaną stosowną informację na ten temat i będą mogli od razu dokonać zakupu biletu poprzez zbliżenie smartfonu do automatu biletowego znajdującego się na przystanku czy w pojeździe.

- czytamy w wyjaśnieniu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: ztm.waw.pl

Źródło tekstu: Google

Przewiń w dół do następnego wpisu