DAJ CYNK

Android 12: Google pracuje nad trybem jednoręcznym

Google

Aplikacje

Android 12 dostanie tryb jednoręczny

Według redakcji portalu XDA-Developers Google pracuje nad trybem jednoręcznym, który ułatwi korzystanie z dużych smartfonów. Funkcja ma zadebiutować wraz z Androidem 12.

Tryb jednoręczny nie jest czymś nowym w świecie Androida - wielu producentów zdążyło wprowadzić taką funkcjonalność w swoich nakładkach już kilka lat temu. Nowością w implementacji Google będzie to, że zostanie ona wdrożona na poziomie AOSP, czyli otwartego kodu Androida, z którego korzystają wszyscy producenci. Oznacza to, że zostanie ona ustandaryzowana i - przynajmniej w założeniach - będzie działała tak samo na urządzeniach wszystkich marek.

Tryb jednoręczny w wydaniu Google ma zmniejszać rozmiar ekranu do 40 procent maksymalnego rozmiaru. Jej aktywacja ma się odbywać za pomocą gestu - najprawdopodobniej przesunięcia od lewej do prawej na pasku nawigacyjnym.

Choć nowa funkcja najprawdopodobniej zadebiutuje wraz z Androidem 12, nie jest to jeszcze przesądzone. Wszystko będzie zależało od tempa prac, które aktualnie znajdują się na stosunkowo wczesnym etapie. Jeśli jednak wszystko pójdzie dobrze, to będziemy mogli przyjrzeć się jej w praktyce wraz z publikacją Androida 12 w wersji Developer Preview.

Zobacz: Android 12 przyniesie duże zmiany w interfejsie użytkownika
Zobacz: Google chce być jak Apple. Android ograniczy śledzenie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google

Źródło tekstu: XDA-Developers

Przewiń w dół do następnego wpisu