DAJ CYNK

Android 12 przyniesie duże zmiany w interfejsie użytkownika

msnet

Aplikacje

Android 12 interfejs użytkownika zmiany

Android 11 gości już na coraz większej liczbie smartfonów, a przed nami premiera Androida 12. Wersja podglądowa dla programistów być może pojawi się jeszcze w tym miesiącu, a tymczasem możemy zobaczyć, jakie zmiany w interfejsie użytkownika szykuje Google.

Serwis XDA Developers opublikował zrzuty ekranu, które prawdopodobnie przedstawiają wygląd nadchodzącego Androida 12. Jeśli obrazy są autentyczne, czekają nas duże zmiany w interfejsie użytkownika, na przykład w panelu powiadomień. Z tego elementu zniknęła przezroczystość, a w zamian pojawiło się jednolite, beżowe tło. Sam kolor prawdopodobnie będzie uzależniony od zastosowanego motywu, w tym od tego, czy aktywujemy jasny, czy ciemny tryb.

Zobacz: Android 12: App Pairs to nowy sposób na multitasking
Zobacz: Android 12 pozwoli na aktualizacje systemowe za pomocą Sklepu Google Play

Zmniejszeniu ulegnie liczba ikon szybkich ustawień, które zobaczymy po częściowym rozszerzeniu panelu powiadomień. Obecnie mamy ich tam 6, a będą tylko 4 - wynika z opublikowanych screenów. Zamienione zostały pozycje daty i zegara, a w prawym górnym rogu pojawiły się nowe wskaźniki prywatności. Pojawią się tam informacje na temat tego, że uruchomiona aplikacja ma dostęp do aparatu fotograficznego lub mikrofonu. Dotknięcie tych ikon pokaże okienko, w którym zobaczymy, która dokładnie aplikacja z tego korzysta. Będzie też możliwość wyłączenia aparatu oraz mikrofonu. Android 12 może też dać dostęp do kafelka wyłączania czujników, który obecnie może być wyświetlany tylko po włączeniu opcji programisty.

Android 12 panel powiadomień

Opublikowane zrzuty pokazują, że Google wprowadzi również zmiany do widżetów, choć nie wiadomo, jak daleko idące. Pojawić ma się nowy widżet Konwersacje, który wyróżni nowe wiadomości czy nieodebrane połączenia. Ten dodatek ma być podobno obowiązkową funkcją dla wszystkich urządzeń z tegorocznym Androidem.

Android 12 widżety

Zobacz: Google Play: za darmo aplikacje i gry o wartości 86 zł + BONUS
Zobacz: EA kupuje Glu Mobile za 2,1 mld dolarów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: XDA Developers

Źródło tekstu: XDA Developers

Przewiń w dół do następnego wpisu