DAJ CYNK

Facebook uległ presji. Na tę zmianę czekają miliony

Marian Szutiak

Aplikacje

Facebook zmiany kilka profili do jednego konta

Facebook już nie ma tak mocnej pozycji, jak dawniej, więc Zuckerberg i firma Meta muszą szukać nowych pomysłów, by przyciągnąć więcej użytkowników. Teraz dostaną oni możliwość posiadania do pięciu profili na jednym koncie.

Polityka serwisu Facebook w niektórych obszarach ma twarde zasady. Na przykład to, by używać własnego imienia i nazwiska do podpisywania swojego profilu w tym medium społecznościowym. W przyszłości zasada ta również ma obowiązywać, jednak Mark Zuckerberg pozwoli również na nieco anonimowości.

Zobacz: Facebook zakończy głód i uratuje planetę. Tak przynajmniej twierdzi
Zobacz: Google, Facebook, Twitter czy TikTok? Nigeria zabierze się za wszystkich

Jak informuje agencja Reuters, firma Meta testuje nową funkcjonalność na Facebooku. Polega ona na tym, że każdy użytkownik tego serwisu będzie mógł nadal posiadać jedno konto i przypisany do niego główny profil z prawdziwymi danymi (imię i nazwisko), ale założy też dodatkowo (w ramach tego samego konta) do czterech profili. Zmiana daje użytkownikom formalną swobodę w pół-anonimizacji ich tożsamości w największej na świecie sieci społecznościowej, zgodnie z opcjami oferowanymi przez konkurentów, takich jak TikTok czy Twitter.

Meta w swoim oświadczeniu poinformowała jednak, że wciąż będą obowiązywać jej zasady, w tym zakaz podszywania się pod inne osoby czy instytucje. Dotyczyć ma to wszystkich założonych profili. Dostęp do wszystkich profili użytkownik Facebooka będzie miał po zalogowaniu się na swoje konto na tej platformie.

Facebook testuje nowe rozwiązanie w niektórych krajach, jednak rzecznik firmy Meta odmówił sprecyzowania, w których. Nie wiemy również, kiedy nowe podejście do profili na Facebooku będzie ogólnodostępne.

Zobacz: Firmy fałszowały opinie w Google i na Facebooku. Teraz grozi im kara
Zobacz: Facebook robi krok w tył. Kilka funkcji zniknie z serwisu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: Reuters