DAJ CYNK

Cecotec oficjalnie w Polsce. To hiszpański producent zaawansowanych urządzeń AGD

Marian Szutiak

Wydarzenia

Cecotec zaawansowany sprzęt AGD w Polsce

Hiszpańska firma Cecotec oficjalnie wchodzi na polski rynek. Oficjalnym dystrybutorem tego sprzętu AGD tego producenta jest firma 4cv.

Cecotec (wymowa: sekotek) to rodzinna firma założona w 1995 roku w Walencji. W jej ofercie dostępnych jest obecnie ponad 750 produktów AGD, między innymi sprzątających, kuchennych, higieny osobistej i fitness. Dzięki swojej filozofii demokratyzacji technologii domowej oraz zachowania idealnej równowagi między jakością a ceną, Cecotec szybko podbił rynek hiszpański, a od kilku lat sukcesywnie zdobywa kolejne rynki w Europie i poza jej granicami. Oferta produktowa firmy jest nieustannie poszerzana o nowe produkty i rozwiązania, aby jak najlepiej odpowiadać na zmieniające się potrzeby klientów. Hasłem Cecotec jest EVERYBODYTECH, czyli technologia dostępna dla każdego. Firma zatrudnia ponad 600 osób, a 40% kadry zarządzającej stanowią kobiety.

Zobacz: Tedee Lock – inteligentny zamek, który zadba o bezpieczeństwo Twojego domu
Zobacz: Airdog X8 | szybki test porządnego oczyszczacza powietrza

Dynamiczny rozwój

Cecotec jest aktualnie obecny w ponad 30 krajach Europy, Azji, Afryki i Ameryki Południowej, w tym we Włoszech, w Niemczech, Francji, Danii, Czechach, Holandii, Szwecji, Portugalii, Izraelu, Tunezji, Maroko, Indiach, Argentynie czy Chile.

Obecnie bardzo intensywnie rozwijamy naszą sprzedaż w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2020 roku Cecotec uruchomił oficjalną dystrybucję m.in. we Włoszech, w Niemczech, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Wcześniej byliśmy już obecni w krajach bałtyckich i w Rumunii. Polska to duży i ważny rynek w tym regionie. Mamy nadzieję, że okaże się ważnym punktem na mapie naszej działalności.

- powiedział Łukasz Włodarczyk, Country Business Manager w Cecotec

W 2016 roku Cecotec uruchomił sprzedaż przez Internet i osiągnął przychody wysokości 16,8 mln euro. Od tego czasu, każdego roku hiszpański producent znacząco zwiększał poziom przychodów ze sprzedaży urządzeń AGD. W 2017 roku firma osiągnęła wynik 46,8 mln euro, w 2018 roku było to 111,2 mln, a w 2019 roku 260 mln euro. W sumie w ciągu czterech lat firma zwiększyła swoje przychody o blisko 1450%, z czego prawie połowa pochodziła ze sprzedaży online.  

Nasze sukcesy wynikają z zaufania i przywiązania, jakimi darzą nas klienci. Z zebranych danych wynika, że osoby, które kupiły pierwszy produkt Cecotec, szybko przekonują się do naszej marki i wracają do nas po kolejne urządzenia dla domu.

 - dodał Łukasz Włodarczyk

Najpopularniejsze linie produktowe

Najbardziej rozpoznawalnymi i najlepiej sprzedającymi się produktami w ofercie Cecotec są urządzenia sprzątające z linii Conga. Obejmuje ona roboty odkurzające i myjące, odkurzacze pionowe oraz roboty do mycia okien. Oprócz potężnej mocy, wyróżniają się one również dużą liczbą innowacyjnych akcesoriów, na przykład umożliwiających czyszczenie  dywanów pokrytych zwierzęcą sierścią. Roboty sprzątające Conga są wyposażone w technologię inteligentnej nawigacji. Można nimi zarządzać za pomocą prostej w obsłudze aplikacji mobilnej na smartfony i tablety, która pozwala ustalać trasy i programować porządki na konkretne dni i godziny. Części modeli można również wydawać polecenia głosowo za pośrednictwem Asystenta Google lub Alexy czy zintegrować je z systemem Smart Home.

Cecotec odkurzacz

Kolejna popularna linia produktów spod znaku Cecotec to roboty kuchenne Mambo. Przyjazne i proste w obsłudze, oferują ponad 30 funkcji, w tym gotowanie, gotowanie na parze, smażenie, mielenie, wyciskanie soków, siekanie czy zagniatanie ciasta, które dają niemal nieograniczone możliwości przyrządzania nawet do czterech potraw w tym samym czasie, przy jednoczesnym ograniczeniu wysiłku niemal do minimum. Ta kategoria produktów ma się pojawić w Polsce w drugiej połowie tego roku. Trwają aktualnie prace nad książką kucharską i aplikacją w języku polskim.

Cecotec robot kuchenny

W swojej ofercie Cecotec ma również ekspresy do kawy, przelewowe, kolbowe i automatyczne, a także żelazka i parownice do ubrań, wentylatory i klimatyzatory, grzejniki, nawilżacze, osuszacze i oczyszczacze powietrza, grille elektryczne, kuchenki mikrofalowe. W ofercie producenta jest też wiele urządzeń z kategorii drobnego sprzętu AGD, takich jak miksery, blendery, frytkownice beztłuszczowe, wagi kuchenne i łazienkowe, suszarki do włosów, prostownice i lokówki, golarki i wiele innych.

Aktualnie produkty firmy Cecotec dostępne są online w sklepach mediaexpert.pl, morele.net, maxelektro.pl, al.to oraz w mniejszych sklepach internetowych. Trwają też rozmowy z kolejnymi sieciami handlowymi.

Zobacz: TCL wprowadza nowe telewizory i soundbary, wchodzi w duże AGD
Zobacz: Samsung Q90T 55” sprawi, że polubisz telewizory QLED

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Cecotec

Przewiń w dół do następnego wpisu