DAJ CYNK

InPost ułatwia nadawanie przesyłek. Oto, co musisz wiedzieć

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

InPosrt przesyłki OLX bez etykiet

InPost dał użytkownikom serwisu OLX możliwość nadawania przesyłek w Paczkomatach bez konieczności drukowania etykiet. Wcześniej taki sposób był dostępny tylko dla użytkowników aplikacji InPost Mobile.

Jak podaje InPost, konieczność drukowania etykiety adresowej to dla klientów indywidualnych jeden z najczęstszych problemów z jakimi się mierzą podczas nadawania przesyłki. Może on wynikać z braku papieru, tuszu w drukarce czy samego urządzenia. Sprzedający w serwisie OLX, dzięki współpracy z InPostem, mogą wybrać nadanie z tradycyjną etykietą lub skorzystać z nowej możliwości – paczki bez etykiety. Nadawca otrzyma teraz specjalny kod w aplikacji InPost, z którego można skorzystać przy realizacji wysyłki za pomocą Paczkomatu.

Zobacz: InPost podnosi ceny. Szykuj się na dwucyfrowy wzrost
Zobacz: Atak na klientów InPost. Moment nieuwagi i czyszczą Ci konto

InPost stał się firmą wyznaczającą kierunki rozwoju dla całej branży e-commerce w Polsce. Dzisiaj po raz pierwszy udostępniamy klientowi biznesowemu możliwość nadawania bez etykiety. Takie rozwiązanie było dotychczas dostępne tylko dla klientów detalicznych InPost – od teraz zaczynając od OLX, przenosimy je do konsumenskiego e-commerce. Zmiana ta z pewnością ucieszy wszystkich sprzedawców OLX, bo znacznie ułatwia nadawanie przesyłek w Paczkomatach InPostu. Od teraz wystarczy na czytniku Paczkomatu zeskanować QR kod z aplikacji InPost lub na ekranie wpisać kod nadania i skrytka otworzy się automatycznie. Resztą, czyli drukiem etykiety i transportem paczki do odbiorcy zajmie się InPost.

W swojej działalności nieustannie staramy się poszukiwać i wspierać rozwiązania, które upraszczają sposób w jaki korzystamy z usług logistycznych. Zastąpienie drukowanych etykiet – dostępne od teraz także dla klientów OLX – czyni sposób w jaki korzystamy z Paczkomatów® jeszcze bardziej bezproblemowym i jeszcze bardziej bezpiecznym.

– powiedział Michał Lis, Dyrektor Sprzedaży Krajowej, InPost

Wysłanie paczki bez etykiety jest bardzo proste. Wystarczy, że sprzedający w trakcie tworzenia przesyłki w OLX zaznaczy opcję „Nadawaj bez etykiety”, a kod nadania otrzyma w Aplikacji InPost i komunikacie e-mailowym. Paczkę można nadać w dowolnym Paczkomacie przy użyciu kodu QR lub kodu cyfrowego.

Chcemy dostarczać naszym użytkownikom bezproblemowe i wygodne rozwiązania Możliwość nadania paczki bez konieczności generowania i drukowania etykiety jest przykładem takich działań, które możemy realizować dzięki naszej udanej współpracy z InPostem.

– powiedział Agnieszka Dąbrowska, Dyrektor Rozwoju Produktu, OLX

Zobacz: Orange obniża ceny wybranych modeli Samsung Galaxy
Zobacz: Potentat z Singapuru odpali w Polsce sieci wirtualne MVNO

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Longfin Media / Shutterstock.com

Źródło tekstu: InPost

Przewiń w dół do następnego wpisu