DAJ CYNK

Atak na klientów InPost. Moment nieuwagi i czyszczą Ci konto

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Korzystasz z Paczkomatów? Tak możesz stracić pieniądze

Użytkownicy Paczkomatów cały czas muszą się mieć na baczności. Oszuści cały czas czyhają na ich pieniądze. Uważaj na tego typu oszustwo.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że często piszemy o wszelkiego rodzaju oszustwach i przekrętach. Niby każdy o nich wie, a wciąż są osoby, które nabierają się na tego typu machlojki. Między innymi dlatego wciąż przypominamy, aby mieć się na baczności.

InPost. Fałszywy SMS o niedopłacie

Cały czas klienci InPost mogą dostać SMS od oszustów. Z wiadomości można się dowiedzieć, że rzekomo powstała niedopłata na koncie i konieczne jest dopłacenie niewielkiej kwoty 1,99 zł. Suma celowo jest tak niska, aby obniżyć czujność i nakłonić daną osobę na kliknięcie linku.

Po przejściu do strony prawdopodobnie przeniesieni zostaniecie do bramki płatniczej, która swoim wyglądem ma przypominać stronę banku lub znanego systemu płatności. Podanie tam danych wiąże się z ujawnieniem ich oszustom i tym samym z utratą pieniędzy. 

Paczkomat InPost oszustwo
fot. Reddit

Pamiętajcie, że InPost nigdy nie wysyła podobnych wiadomości. Nie ma czegoś takiego, jak niedopłata w przypadku odbioru paczek z Paczkomatów. A jeśli nadal macie wątpliwości, to przed kliknięciem linku skontaktujcie się z obsługą klienta. Dotyczy to tak samo InPostu, usług kurierskich, czy płatności za prąd, wodę lub telefon!

Zobacz: Allegro alarmuje. Trwa atak na użytkowników serwisu
Zobacz: Revolut pod zmasowanym atakiem. Pieniądze klientów zagrożone

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Longfin Media / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Reddit

Przewiń w dół do następnego wpisu