DAJ CYNK

TP-Link wprowadza RE505X, wzmacniacz sygnału Wi-Fi 6. Dla graczy i do streamingu 4K

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

TP-Link wprowadza RE505X, wzmacniacz sygnału Wi-Fi 6.

Wprowadzony właśnie do sprzedaży RE505X to pierwszy wzmacniacz sygnału w ofercie TP-Link z obsługą standardu Wi-Fi 6. Dzięki urządzeniu, miejsca, do których nie docierał sygnał bezprzewodowy, mogą zostać wyeliminowane. Producent poleca ten model między innymi do gier i streamingu wideo 4K.

Nowy wzmacniacz sieci z linii Range Extender – TP-Link RE505X – eliminuje martwe strefy oraz zapewnia połączenie bezprzewodowe w całym domu. Działa w standardzie Wi-Fi 6 i oferuje użytkownikom do 1500 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach (do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 1200 Mb/s w paśmie 5 GHz). 

Zobacz: Startuje certyfikacja Wi-Fi 6. Nowy standard to nowe możliwości
Zobacz: Jak poprawić zasięg Wi-Fi i 5G? Zrobią to specjalne ściany… anten

Pozwala to na jednoczesne wykonywanie wielu obciążających sieć zadań, np. granie online bez opóźnień, streamowanie wideo w wysokiej rozdzielczości 4K czy szybkie pobieranie bardzo dużych ilości danych. 

TP-Link RE505X jest wstecznie kompatybilny ze standardami 802.11a/b/g/n, co gwarantuje poprawne działanie ze wszystkimi routerami lub punktami dostępowymi dostępnymi na rynku. Urządzenie ma także możliwość pracy jako Access Point.

Zobacz: TP-Link RE190 - nowy wzmacniacz sieci Wi-Fi z OneMesh
Zobacz: TP-Link Tapo C100 - nowa kamera Wi-Fi do monitoringu domowego

Dodatkowo RE505X obsługuje technologię OneMesh, która zapewnia nieprzerwaną transmisję danych podczas przemieszczania się po domu. OneMesh automatycznie łączy urządzenia znajdujące się w sieci Wi-Fi z routerem lub wzmacniaczem o większej w danym momencie sile sygnału. Proces ten jest całkowicie niezauważalny dla użytkownika. Dzięki tej technologii użytkownik uzyskuje jedną nazwę sieci w całym domu oraz automatyczne przełączanie pomiędzy urządzeniami dostępowymi – bez przerw w transmisji czy spadków prędkości.

Zobacz: Huawei prezentuje najnowsze routery Wi-Fi 6: 5G CPE Pro 2 i WiFi AX3
Zobacz: Nowy FRITZ! Mesh Set, czyli turbodoładowanie dla WiFi

Wzmacniacz RE505X wyposażony jest także w gigabitowy port Ethernet, dzięki któremu  istnieje możliwość przewodowego połączenia dla telewizorów smart, komputerów i konsoli do gier. Kolejną cechą RE505X jest funkcja TWT (Target Wake Time), dzięki której wzmacniacz oszczędza baterie w podłączonych do niego urządzeń mobilnych i IoT. 

Zarządzanie wzmacniaczem umożliwia aplikacja TP-Link Tether (iOS lub Android), która pozwala użytkownikowi na monitorowanie stanu wzmacniacza sygnału, kontrolowanie jego funkcji oraz zmianę ustawień.

TP-Link RE505X jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 300 zł brutto i objęty jest 36-miesięczną gwarancją.

Zobacz: TP-Link Archer AX50 i AX10 - niedrogie routery Wi-Fi 6

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu