DAJ CYNK

Sony rozwiązało problem z bateryjkami CMOS w PlayStation 4

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Nie mogłeś grać na PS4 przez CMOS? Sony naprawiło Twoją konsolę

Sony naprawiło problem z bateriami CMOS w konsoli PlayStation 4. Wystarczyła aktualizacja oprogramowania, aby znów móc na niej uruchamiać gry, nawet bez połączenia z serwerami.

Użytkownicy PlayStation 4 musieli zmierzyć się z nietypowym problemem, określanym mianem CBOMB. Po uszkodzeniu baterii od CMOS konsola nie pozwalała uruchomić żadnej gry, czy to cyfrowej, czy w wersji pudełkowej (z płyty). Wynikało to z tego, że CMOS nie utrzymywał odpowiedniej daty, przez co ta resetowała się do 1969 roku. Po połączeniu z serwerami PlayStation Network problem znikał, ale użytkownicy bali się o przyszłość konsoli, gdy serwery przestaną działać lub nie będą mieli połączenia z Internetem. Jedynym rozwiązaniem była wymiana bateryjki. Po ostatniej aktualizacji problem zniknął.

Sony rozwiązało problem CBOMB w PlayStation 4

Użytkownicy, którzy nie mogli uruchamiać gier z powodu uszkodzonej bateryjki podtrzymującej pamięć układu CMOS, po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji nie mają już tego problemu, nawet przy braku połączenia z serwerami PSN. Konsola ponownie włącza wszystkie gry tak w wersji cyfrowej, jak i bezpośrednio z płyty. Nie przeszkadza jej nawet zegar cofnięty o 52 lata. Jedyny mankament to brak dat przy zdobywanych trofeach.

Problem z bateriami układu CMOS dotyczy też podobno konsol PlayStation 5, chociaż na razie w mniejszym stopniu. Ważne, że Sony dostrzegło problem i udało się go rozwiązać prostą aktualizacją oprogramowania. Oby baterie w PS5 wytrzymywały trochę dłużej.

Zobacz: Sony potajemnie przyspieszyło PlayStation 5
Zobacz: Chcesz dołożyć dysk do PlayStation 5? Warto kupić do niego chłodzenie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Garrett Morrow (Pexels)

Źródło tekstu: PlayStationLifestyle

Przewiń w dół do następnego wpisu