DAJ CYNK

Chcesz dołożyć dysk do PlayStation 5? Warto kupić do niego chłodzenie

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Chcesz dołożyć dysk do PlayStation 5? Warto kupić do niego chłodzenie

Najnowsza aktualizacja PlayStation 5 aktywowała slot M.2 SSD NVMe PCIe 4.0, dzięki czemu można podłączyć odpowiedni dysk. Firma be quiet! ma w swojej ofercie dedykowane chłodzenie do tego typu nośników.

Sony od początku zapowiadało, że PlayStation 5 będzie wyposażone w slot SSD M.2 NVMe PCIe 4.0, który pozwoli na zwiększenie przestrzeni dostępnej na gry, aplikacje czy pliki. Jednak w momencie premiery konsoli port nie był aktywny. Zmieniło się to dopiero za sprawą wczorajszej aktualizacji, co oznacza, że użytkownicy na całym świecie mogą już montować dodatkowe nośniki w swoich PS5.

Chłodzenie do dysku SSD M.2 w PlayStation 5

Dyski w konsoli PS5 często będą działały z dużym obciążeniem, więc warto zainwestować w model z radiatorem. Samo Sony rekomenduje właśnie taką konstrukcję, ponieważ w przypadku braku radiatora może wystąpić tzw. throttling, czyli wyraźnie spadki wydajności. Jeśli nie macie dysku z chłodzeniem, to możecie je dokupić osobno. Specjalny radiator pod dyski SSD M.2 NVMe PCIe 4.0 przygotowała niemiecka firma be quiet!, która znana jest z produkcji wysokiej jakości coolerów. Model MC1, bo tak właśnie się nazywa, nadaje się zarówno do nośników jedno-, jak i dwustronnych w rozmiarze M.2 2280.

Chłodzenie be quiet! MC1 jest na tyle małe, że bez problemu mieści się w slocie PlayStation 5. Warto w tym miejscu przypomnieć, że konsola wymaga dysku SSD M.2 NVMe PCIe 4.0 o pojemności od 250 GB do 4 TB i odczytem co najmniej 5500 MB/s. PlayStation 5 obsługuje modele w rozmiarach M.2 2230, 2242, 2260, 2280 oraz 22110. Chłodzenie be quiet! MC1 kosztuje około 59 zł i można go również używać w komputerach.

Zobacz: PlayStation 5 wreszcie otrzymało długo wyczekiwaną funkcję
Zobacz: Ups, PlayStation psuje się po aktualizacji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: be quiet!

Źródło tekstu: TechPowerUp