DAJ CYNK

GeForce RTX 3080 Ti z 20 GB pamięci istnieje i został przetestowany

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

GeForce RTX 3080 Ti z 20 GB pamięci przetestowany. Łakomy kąsek dla górników

Karta graficzna GeForce RTX 3080 Ti początkowo miała mieć aż 20 GB pamięci VRAM, ale ostatecznie NVIDIA zdecydowała się jedynie na 12 GB. Jednak powstało kilka lepszych modeli i jeden z nich trafił do pewnego YouTubera.

Jeszcze przed premierą karty graficznej GeForce RTX 3080 Ti pojawiały się plotki, że będzie ona wyposażona w 20 GB pamięci VRAM. Ostatecznie do sprzedaży trafił wariant z 12 GB pamięci. Nie wiadomo, czemu NVIDIA zdecydowała się na taki ruch. Było to zaskakujące nawet dla partnerów Zielonych, którzy zdążyli stworzyć kilka egzemplarzy RTX-a 3080 Ti z 20 GB VRAM. Jeden z nich, w wersji Gigabyte'a, trafił do rosyjskiego YouTubera, który miał okazję go przetestować.

GeForce RTX 3080 Ti z 20 GB pamięci

Niestety, dla karty Gigabyte GeForce RTX 3080 Ti z 20 GB pamięci nie ma sterowników NVIDIA Game Ready, więc nie można przetestować jej możliwości w grach. Jednak model ten nie ma LHR (Lite Hash Rate), czyli ograniczenia w kopaniu kryptowalut, więc tutaj nie było problemów ze sprawdzeniem wydajności. Karta uzyskała aż 94 MH/s zarówno w Gminer, jak i NBminer, czyli aż o 63 procent więcej niż standardowy model RTX 3080 Ti z LHR. Warto jednak zaznaczyć, że GPU było jednocześnie wykorzystywanie do nagrywania wideo, więc prawdopodobnie dałoby się uzyskać na niej około 98 MH/s.

YouTuberowi udało się kupić kartę od jednego ze sprzedawców w Sankt Petersburgu w cenie 225 tys. rubli, czyli około 3100 dolarów. Nie wiadomo, jak to się stało, że była ona w posiadaniu sklepu. Karta ta zapewne nie powinna nigdy trafić do sprzedaży.

Zobacz: Koniec zabawy. Jeśli nie kupiłeś karty graficznej, to masz problem
Zobacz: Uważaj, górnicy sprzedają używane dyski SSD i HDD jako nowe

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: КОЛЯ МАЙНЕР

Źródło tekstu: КОЛЯ МАЙНЕР, TechPowerUp

Przewiń w dół do następnego wpisu