DAJ CYNK

Radiator również z tyłu? Tak będą wyglądać Radeony od XFX

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Radiator również z tyłu? Tak będą wyglądać Radeony of XFX

Potrzebujesz nowe karty graficznej? Nie wiesz czy wybrać model AMD Radeon czy NVIDIA GeForce? Ułatwimy to! Na światło dzienne wypłynął kolejny autorski model z nadciągającej wielkimi krokami serii RX 7900.

 

Już za chwilę do sklepów trafią karty graficzne AMD nowej generacji. Mowa oczywiście o modelach Radeon RX 7900 XTX oraz RX 7900 XT, które mają być odpowiedzią na sprzedawane już układy NVIDIA GeForce RTX 4080. Jednak na początku pula dostępnych w sprzedaży kart będzie mocno ograniczona.

Nowe karty graficzne AMD trafią do sklepów 13 grudnia

Nie przeszkadza to jednak partnerom AMD chwalić się swoimi autorskimi konstrukcjami. Przyglądaliśmy się już propozycjom od Sapphire, PowerColor i ASUS, a teraz przyszła pora na firmę XFX.

Użytkownik Twittera o pseudonimie "momomo_us", który jest znany z licznych i trafnych przecieków, opublikował rendery producenta przedstawiające autorski model XFX Radeon RX 7900 XT Speedster Merc 310. Ogólny design chłodzenia przypomina ten, który stosowany był w serii AMD Radeon RX 6000.

Radiator również z tyłu? Tak będą wyglądać Radeony od XFX

Główne zmiany to backplate - jest teraz srebny, a nie czarny i dodatkowo widać tutaj wyraźne i liczne żebrowania. Mowa więc o dodatkowym radiatorze odprowadzającym ciepło z PCB karty.

Radiator również z tyłu? Tak będą wyglądać Radeony od XFX

Amerykanie zdecydowali się na trzy złącza zasilające typu 8-pin, a nie dwa jak w modelu referencyjnym. Sugeruje to, że XFX uraczy nas fabrycznym OC. Zestaw złączy wideo to jedno HDMI i trzy DisplayPort.

Radiator również z tyłu? Tak będą wyglądać Radeony od XFX

AMD Radeon RX 7900 XT(X) trafi do sprzedaży już 13 grudnia. To wtedy poznamy więcej szczegółów jak dokładne taktowania, pobory mocy czy ceny w polskich sklepach.

Zobacz: Jeden z partnerów potwierdza. NVIDIA leci sobie w kulki
Zobacz: Masz procesor AMD Ryzen? To rozwiązanie Ci się przyda

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: XFX, momomo_us@Twitter

Źródło tekstu: oprac. własne