DAJ CYNK

Sapphire kusi swoimi Radeonami. Komory parowe powracają na salony

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Sapphire kusi swoimi Radeonami. Komory parowe powracają na salony

Wygląda na to, że pobór mocy i temperatury autorskich Radeonów RX 7000 mogą być wysokie. Sapphire sięga znowu po chłodzenia oparte o komorę parową.

 

Konsumenckie karty graficznej nowej generacji od NVIDII są już dawno dostępne w sklepach. Mowa o modelach GeForce RTX 4090 oraz RTX 4080. Na odpowiedź AMD jednak jeszcze czekamy. Seria Radeon RX 7000 ma debiutować dopiero 13 grudnia za sprawą modeli Radeon RX 7900 XTX oraz RX 7900 XT.

Seria Nitro będzie wymagać aż trzech wtyczek 8-pin

Plotkuje się, że na start dostępne będą głównie modele referencyjne, a na rozbudowane wersje autorskie przyjdzie nam nieco poczekać. Nie przeszkadza to jednak chwalić się partnerom AMD swoimi modelami. Dzisiaj przyjrzymy się jednej z najbardziej uznanych firm czyli Sapphire.

SAPPHIRE Technology opublikowało na Twitterze krótki film, który jest zapowiedzią nowych kart graficznych. Autorskie modele Radeon RX 7900 XTX i RX 7900 XT doczekają się komory parowej. Obecna już ona była w przeszłości w najwydajniejszych modelach tego producenta, które charakteryzowały się dużym poborem mocy.

Sapphire kusi swoimi Radeonami. Komory parowe powracają na salony

Chińczycy potwierdzają, że ich Radeony z serii NITRO będą wyposażone aż w trzy 8-pinowe wtyczki zasilające. Doprawione będzie to przez rozbudowaną, 20-fazową sekcję zasilania.

Więcej szczegółów poznamy za niecałe dwa tygodnie. AMD Radeon RX 7900 XTX i RX 7900 XT mają trafić oficjalnie do sklepów na całym świecie już 13 grudnia 2022 roku.

Zobacz: Tak wygląda kolejny gwóźdź do trumny AMD
Zobacz: Jaki komputer do gier i pracy? Gotowe zestawy na grudzień 2022

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Sapphire

Źródło tekstu: VideoCardz, oprac. własne