DAJ CYNK

Nadciąga potwornie wielka karta graficzna AMD Radeon

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Nadciąga potwornie wielka karta graficzna AMD Radeon

Kolejny partner AMD pokazał w pełnej okazałości swojego Radeona RX 7000. Tym razem przyszła pora na flagowy model Red Devil od tajwańskiej firmy PowerColor.

 

Najnowsze karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 4090 i RTX 4080 zaserwowały nam ogromny skok wydajności w grach i programach. Niestety Zieloni praktycznie pozbawieni konkurencji znacząco podnieśli sugerowane ceny. Amerykański flagowiec kosztuje ponad 10 000 złotych za autorskie wersje.

Karty AMD Radeon RX 7000 trafią do sklepów w grudniu

Sporo osób czeka więc na odpowiedź AMD i serie Radeon RX 7000. Wiadome jest już, że najwyższy model AMD Radeon RX 7900 XTX ma nie mieć szansy z NVIDIA GeForce RTX 4090, ale nadrabia czymś innym - ceną. Będzie tańszy aż o kilkaset dolarów. A tak się składa, że partnerzy AMD pracują już nad swoimi modelami.

PowerColor Radeon RX 7900 XT(X) Red Devil to karta graficzna wyposażona w 3,5-slotowy układ chłodzenia. Oparto go na trzech wentylatorach; pokaźnym i bogato żebrowanym radiatorze; licznych rurkach cieplnych oraz backlpate. Nie zabrakło też podświetlenia LED z przodu i tyłu.

Nadciąga potwornie wielka karta graficzna AMD Radeon

Ma być to najwyżej pozycjonowany model w ofercie Tajwańczyków. Nie zdradzają czy na zdjęciu widoczny jest Radeon RX 7900 XT, czy RX 7900 XT. Jest jednak spora szansa, że oba doczekają się zbliżonego (o ile nie identycznego) chłodzenia. Fani tańszych kart graficznych będą mieli do wyboru model Hellhound.

Nadciąga potwornie wielka karta graficzna AMD Radeon

Nowe karty graficzne AMD trafią na sklepowe półki już 13 grudnia 2022 roku.

Zobacz: Jak się chłodzi najwydajniejsze karty graficzne na rynku?
Zobacz: NVIDIA z kolejnym rekordem. Pokonano barierę 3,8 GHz

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: PoweColor

Źródło tekstu: oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu