DAJ CYNK

PoweColor pokazuje swojego autorskiego Radeon RX 7900

Przemysław Banasiak

Sprzęt

PoweColor pokazuje swojego autorskiego Radeon RX 7900

Jesteś fanem AMD? Myślisz o zakupie nowej karty graficznej Radeon RX 7900 XT(X)? Dobrze się składa. Jeden ze znanych producentów pokazał swój autorski model.

 

Koniec tego roku szykuję się na kolejny pojedynek pomiędzy AMD, a NVIDIĄ. Obaj producenci kart graficznych wybrali bowiem ten okres na moment premiery swoich nowych generacji. W pierwszym przypadku mowa o serii Radeon RX 7000, w drugim zaś o GeForce RTX 4000.

PowerColor planuje dwie serie - Red Devil i HellHound

Na rynek trafił już pierwszy z zielonych zawodników, czyli GeForce RTX 4090. Drugi - GeForce RTX 4080 - ma debiutować lada dzień. Na odpowiedź Czerwonych przyjdzie nam poczekać dłużej, bo do grudnia.

Mimo, że AMD Radeon RX 7900 XT oraz RX 7900 XTX mają debiutować dopiero 13 grudnia, to partnerom Amerykanów nie przeszkadza się to chwalić autorskimi modelami. Przyglądaliśmy się już propozycji od PowerColor i ASUSa, a dokładniej wariantom, Red Devil i TUF. Teraz przyszła pora na nieco niższy segment.

Japoński oddział PowerColor opublikował na Twitterze grafikę z modelem Radeon RX 7900 HellHound. Niestety ze względu na obowiązujące NDA nie wiadomo czy mowa o wersji XT, czy XTX. Tak czy siak będzie to najwyższy do tej pory wariant w serii, wcześniej "piekielne ogary" kończyły się na Radeonie RX 6700 XT.

Zdjęcie nie zdradza wszystkich szczegółów. Widać tutaj jednak spory radiator z kilkoma rurkami cieplnymi i aż trzy wentylatory. Zasilanie zaś czerpane jest z dwóch wtyczek 8-pinowych. Prócz tego nie zabrakło podwójnego BIOSu, przydatnego zwłaszcza przy podkręcaniu oraz fizycznego przełącznika od podświetlenia.

PoweColor pokazuje swojego autorskiego Radeon RX 7900

Karty graficzne AMD Radeon RX 7900 XT i RX 7900 XTX trafią do sklepów już 13 grudnia. Sugerowane ceny ustalono na 899 i 999 dolarów, a więc znacznie taniej niż u NVIDII. Dotyczy to jednak modeli referencyjnych. Rozbudowane propozycje od firm trzecich będą odczuwalnie droższe.

Zobacz: Tak wygląda karta graficzna GeForce RTX 4080 z bliska
Zobacz: Kingston FURY Renegade SSD to spory radiator i wysoka wydajność

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: PowerColor, Shutterstock

Źródło tekstu: VideoCardz, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu