DAJ CYNK

Twitch w styczniu pobił rekord oglądalności. Obejrzeliśmy 2 mld godzin transmisji

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Rozrywka

Twitch - rekordowy styczeń 2021

Twitch w styczniu 2021 roku pobił swój rekord oglądalności. Duża w tym zasługa gry Rust, zainteresowanie którą wystrzeliło w zeszłym miesiącu o ponad 1200 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Styczeń 2021 roku był rekordowy dla Twitcha pod względem liczby obejrzanych przez użytkowników godzin. W sumie wszyscy razem spędziliśmy na platformie około 2 mld godzin, co jest wynikiem aż o 117 procent lepszym w porównaniu do stycznia 2019 roku, kiedy to Twitch osiągnął nieco ponad 900 mln obejrzanych godzin. Dużą poprawę w wynikach platformy widać przede wszystkim w marcu, czego powody są dość oczywiste.

Zobacz: Twitch banuje popularną emotkę PogChamp z powodu wydarzeń w Kapitolu USA

Twitch - wyniki oglądalności styczeń 2021

Tak dobry wynik to w dużej mierze zasługa gry Rust, która w styczniu cieszyła się ogromną popularnością. Zajęła ona drugie miejsce wśród najchętniej oglądanych tematyk, tuż za Rozmowami (ang. Just Chatting). Z miesiąca na miesiąc popularność Rusta wzrosła aż o 1226 procent. Kolejne miejsca zajęły takie gry, jak: League of Legends, Escape from Tarkov oraz Fortnite.

Twitch - najpopularniejsze kategorie styczeń 2021

Jeśli chodzi o streamerów, to w tym momencie najpopularniejszym twórcą na Twitchu jest xQcOW, którego widzowie oglądali w sumie przez 25 mln godzin. Kolejni streamerzy osiągnęli wyniki poniżej 15 mln godzin, więc jego przewaga jest znacząca. W pierwszej dziesiątce nie ma nikogo z Polski, ale nie ma tutaj żadnego zaskoczenia. Anglojęzyczni twórcy, szczególnie ze Stanów Zjednoczonych, mają dużo większą bazę potencjalnych widzów.

Twitch - najpopularniejsi streamerzy styczeń 2021

Co ciekawe, styczeń 2021 roku był też bardzo dobry dla Facebook Gaming. Platforma streamingowa Facebooka również pobiła swój rekord, bowiem spędziliśmy na niej w sumie 439 mln godzin.

Zobacz: Twitch: jest nowa permanentna emotka PogChamp
Zobacz: Twitch - w 2020 roku obejrzeliśmy ponad bilion minut transmisji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: TechSpot, StreamElements