DAJ CYNK

Cyberpunk 2077 znowu przesunięty. Tym razem o 21 dni

Mieszko Zagańczyk

Rozrywka

Cyberpunk 2077 znowu przesunięty. Tym razem o 21 dni

Można przeżyć istne déjà vu – premiera gry Cyberpunk 2077 została przełożona. To już trzeci raz! Na szczęście teraz trzeba będzie zaczekać tylko trzy tygodnie – tak przynajmniej deklarują twórcy. Miejmy nadzieję, że to już ostatnia zmiana terminu.

Pierwszy raz premiera gorąco oczekiwanej gry Cyberpunk 2077 zaplanowana została przez CD Projekt RED na kwiecień 2020 r. Ten termin nie wypalił i wtedy twórcy gry ogłosili, że wydarzenie odbędzie się we wrześniu.

Trudno, zdarza się… Jednak w czerwcu Redzi przesunęli premierę na jeszcze późniejszy termin – miał to być 19 listopada. Dziś okazało się, że również i ta data pozostaje poza zasięgiem wydawcy. Trzeba będzie więc zaczekać 21 dni dłużej, do 10 grudnia.

Zobacz: Złe wieści dla graczy. Cyberpunk 2077 znów opóźniony!

Cyberpunk 2077 – dlaczego znów przesunięto premierę?

Poprzednio CD Projekt RED tłumaczył się, że nie chce wydawać gry, która nie jest gotowa. Teraz uzasadnienie przesunięcia premiery jest w zasadzie podobne. W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku Adam Badowski i Marcin Iwiński z CD Projekt RED napisali:

Najpoważniejszym wyzwaniem, z jakim musimy się obecnie zmierzyć, jest jednoczesna premiera gry na konsole bieżącej generacji, konsole nowej generacji oraz PC, co oznacza konieczność przygotowania i przetestowania aż dziewięciu odrębnych wersji (…) – i wszystko to musimy zrobić, pracując w domu.

Autorzy Cyberpunka 2077 zwracają też uwagę, że w toku produkcji tytuł ten zaczął być traktowany niemal jak gra dedykowana na nową generację konsol. To z kolei oznacza konieczność upewnienia się, że wszystko działa jak należy. Te 21 dni z uwagi na skalę projektu wydawać się może krótkim czasem, ale tyle właśnie potrzeba, by wszystko dopiąć.  

Adam Badowski i Marcin Iwiński tłumaczą także kwestię osiągnięcia przez Cyberpunka 2077 statusu gotowości gold, który sugeruje zakończenie prac nad produkcją.  Jak się okazuje, status gold odnosi się do planowanej zawartości fabularnej i możliwości ukończenia rozgrywki. Nie oznacza to jednak dalszych prac nad podnoszeniem jakości technicznej tytułu.  Nad tym będą koncentrować się działania wydawcy, aż do dnia premiery.

Zobacz: Facebook Gaming: granie w chmurze z Facebookiem

Cyberpunk 2077 znowu przesunięty. Tym razem o 21 dni

Zobacz: Cyberpunk 2077 będzie miał swoje anime
Zobacz: Zdobądź za darmo kolekcję cyfrowych gadżetów z gry Cyberpunk 2077

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: CD Projekt RED