DAJ CYNK

Złe wieści dla graczy. Cyberpunk 2077 znów opóźniony!

Mieszko Zagańczyk

Rozrywka

Złe wieści dla graczy. Cyberpunk 2077 znów opóźniony!

Kilka miesięcy temu CD Projekt RED zadecydował o przełożeniu wyznaczonej na kwiecień premiery gorąco oczekiwanej na całym świecie gry Cyberpunk 2077. Dziś sytuacja powtórzyła się – zapowiadane na wrzesień wydarzenie zostało przełożone na późniejszy termin.

Gdyby wszystko rozegrało się zgodnie z pierwotnym planem, gracze na całym świecie już od dwóch miesięcy żyliby światem Cyberpunka 2077. Premiera tego gorąco oczekiwanego tytułu realizowanego przez twórców Wiedźmina 3 zaplanowana była na połowę kwietnia. Z czasem jednak zaczęły pojawiać się pogłoski, że ten termin nie zostanie dotrzymany, co w końcu znalazło swoje oficjalne potwierdzenie ze strony Marcina Iwińskiego i Adama Badowskiego z CD Projekt RED. Wtedy też data premiery została ustalona na 17 września 2020 r.

Zobacz: Te gry najchętniej kupujemy w czasie pandemii

Gracze odliczali już tygodnie do nowej premiery, kompletowali jeszcze lepszy sprzęt, niestety sytuacja powtórzyła się. Twórcy gry ponownie zadecydowali o przełożeniu oficjalnego debiutu Cyberpunka 2077. Nowa data wyznaczona została na 19 listopada.

Zobacz: Wiedźmin 3 i inne gry za darmo - GOG, Steam, Epic Games

Jaka jest przyczyna tych opóźnień? W liście skierowanym do fanów przedstawiciele CD Projekt RED tłumaczą, że nie chcieli wydawać gry, która nie jest gotowa. W tej chwili Cyberpunk 2077 jest już kompletny, zarówno jeżeli chodzi o zawartość, jak i grywalność. Są już questy, przerywniki filmowe, umiejętności i przedmioty, przygody, które można przeżyć w Night City – to  już jest gotowe. Czego więc zabrakło? Autorzy Cyberpunka 2077 usprawiedliwiają się, że tak wielkie bogactwo elementów i złożoność nakładających się na siebie systemów wymagają dalszego, starannego przetestowania, prac nad zbalansowaniem mechaniki gry i poprawienia wielu błędów. Ogromny świat oznacza też ogrom czasu i pracy na dopieszczenie całości. 

Przedstawiciele CD Projekt RED poinformowali też, że gra została już udostępniona na pierwsze testy dziennikarzom z całego świata. Po 25 czerwca należy spodziewać się pierwszych recenzji oceniających nowy tytuł. 

Zobacz: Zaczyna się Festiwal Gier Steam
Zobacz: Persona 4 Golden pojawia się na Steamie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News