DAJ CYNK

Polacy chętnie kupują te telewizory. W TOP10 siedem samsungów

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Polacy chętnie kupują te telewizory. W TOP10 siedem samsungów

Samsung chwali się popularnością swoich telewizorów w Polsce. Z badanie GfK wynika, że w TOP10 najchętniej kupowanych w naszym kraju urządzeń z ekranem większym niż 55 cali jest aż siedem modeli Koreańczyków.

Samsung szczyci się tym, że od ponad 17 lat jest niekwestionowanym liderem na rynku telewizorów na całym świecie (wg badania Omdia z 2022 roku), a także w Polsce. Osiągnięcie to ma wynikać z wysokiego zaangażowania firmy w badania na rzecz stworzenia najdoskonalszych technologii w połączeniu z rozwiązaniami, które odpowiadają na oczekiwania odbiorców. Jak podaje Top Patent Holders, w latach 2019-2022 Samsung uzyskał 106392 patenty, najwięcej na świecie. Tylko w tym roku firma zainwestuje 47,5 biliona wonów (prawie 147 mld zł) w dział chipów i w produkującej ekrany spółce Samsung Display.

Zobacz: Samsungi Galaxy S22 dostały One UI 6 i Androida 14
Zobacz: Samsung zarejestrował nazwy dla przyszłych „składaków”

Samsung doskonale wykorzystuje osiągnięcia nauki, a tegoroczna Nagroda Nobla dla trójki naukowców za prace nad kropkami kwantowymi stosowanymi od 7 lat także w telewizorach Samsung potwierdziły, że firma przoduje także we wdrażaniu przełomowych innowacji telewizyjnych. Innowacyjność i wsłuchiwanie się w potrzeby konsumentów przekładają się na to, że nasze produkty są najchętniej wybierane na całym świecie.

– powiedział Grzegorz Stanisz, dyrektor sprzedaży i marketingu działu RTV w firmie Samsung Electronics Polska

Zastosowanie w 2017 technologii kropki kwantowej w panelach QLED zrewolucjonizowało segment telewizorów, wprowadzając ich produkcję na zupełnie nowy poziom i czyniąc tym samym firmę Samsung pionierem tej innowacji. Obecnie technologia ta jest stosowana w najnowszych telewizorach QLED, Neo QLED oraz OLED.

Samsung Neo QLED ekran

Dane firmy badawczej GfK wskazują, że telewizory Samsunga nieprzerwanie cieszą się dużym zainteresowaniem w naszym kraju wśród kupujących. Polacy coraz częściej decydują się przy tym na większe rozmiary ekranów. Wśród siedmiu najbardziej popularnych telewizorów tej firmy z TOP10, aż 3 modele to telewizory z ekranami o przekątnej 65 cali. Dobrym potwierdzeniem tego trendu jest też prognoza firmy badawczej Omdia. Wynika z niej, że będziemy wybierali coraz większe telewizory, a cykl ich wymiany skróci się z 6-7 do 4-5 lat.

W pierwszej "dwudziestce" badania przeprowadzonego przez GfK znalazło się 13 telewizorów Samsunga, wśród nich OLED 65S95B. To kolejny sygnał, który potwierdza rosnącą popularność OLED-ów firmy Samsung, która oferuje – obok modeli z 2022 roku – dwie nowe serie z kropką kwantową – S90C i S95C z ekranami o przekątnej 55, 65 i 77 cali.

Zobacz: Kup telewizor OLED, a Samsung odda Ci część wydanych pieniędzy
Zobacz: Kup telewizor z serii Bravia XR 2023, a Sony odda Ci nawet 2000 zł

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Samsung

Źródło tekstu: Samsung