DAJ CYNK

InPost podbija Europę. Brytyjczycy zasmakują polskich luksusów

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Prawo, finanse, statystyki

InPost, jedna z najlepiej prosperujących polskich firm logistycznych już jakiś czas temu wyruszyła na podbój Europy. Spółka chwali się liczbą zamontowanych paczkomatów na Wyspach Brytyjskich.

Paczkomaty InPost już od wielu lat ułatwiają życie Polakom. Nie trzeba całego dnia czekać w domu na kuriera, który dotrze, albo i nie. Korzystanie z usług InPostu jest szczególnie wygodne w przypadku małych przesyłek. Wystarczy skierować je do pobliskiego paczkomatu i odebrać w dogodnym momencie. 

Polska za mała dla InPostu. Paczkomaty powstają w innych krajach

Sukces InPostu w Polsce pozwolił spółce na ekspansję do innych krajów Europy. Z usług polskiej firmy logistycznej mogą korzystać chociażby francuzi, włosi i brytyjczycy. Właśnie InPost pochwalił się, że udało im się postawić Paczkomat numer 5000 w Wielkiej Brytanii. Dla porównania w Polsce jest ich około 30 tysięcy. 

Jak donosi InPost, już teraz niemal połowa mieszkańców Londynu, Birmingham i Manchesteru mieszka w promieniu siedmiu minut spacerem od najbliższego urządzenia Paczkomat. Co ciekawe, zainteresowanie usługami polskiego przewoźnika jest tak duże, że ten musiał zdecydować się na ograniczenie dostępności swoich usług z powodu obaw o przepustowość partnera logistycznego.

– Jesteśmy niezwykle dumni z zainstalowania naszego 5 000-ego urządzenia Paczkomat InPost®. Jest to przełomowy moment nie tylko w rozwoju InPost w Wielkiej Brytanii, ale także w całej Europie. Jest to również ważny krok na drodze do zmiany przyzwyczajeń i sposobu myślenia Brytyjczyków w zakresie wyboru formy dostawy. Wygodne i bezproblemowe korzystanie z naszych urządzeń oraz możliwości odbioru i nadania paczki o dowolnej porze, jak również fakt, że dostawa przez Paczkomat® jest najbardziej ekologicznym sposobem dostawy sprawia, że Brytyjczycy, tak jak Polacy, darzą nasze usługi coraz większą sympatią. Nie bez znaczenia dla ich rosnącej popularności ma również lokalizacja naszych maszyn – można je bowiem znaleźć w miejscach, takich jak stacje kolejowe, benzynowe i supermarkety, co dodatkowo zwiększa wygodę z ich korzystania. Niezależnie od tego, czy klienci dojeżdżają do pracy, wybierają się na kolację z przyjaciółmi, czy też wracają z siłowni, mogą odebrać swoją paczkę w czasie i miejscu, które im odpowiada.

– mówi Michael Rouse, dyrektor generalny InPost International.

Zobacz: Elon Musk odstrasza. Twitter traci wielkie pieniądze
Zobacz: Thermomix znika w szaleńczym tempie. Polacy kupują mimo wysokiej ceny

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis (Anna Rymsza)

Źródło tekstu: Materiały prasowe oprac. własne