DAJ CYNK

Thermomix znika w szaleńczym tempie. Polacy kupują mimo wysokiej ceny

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Prawo, finanse, statystyki

Thermomix znika w zastraszającym tempie. Polacy kupują i kupują

Firma Vorwerk, producent popularnego Thermomiksa pochwaliła się wynikami za 2022 roku. Okazuje się, że Polacy masowo kupują ich roboty kuchenne.

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, lecz popularny Thermomix wcale nie jest nowością. Pierwszy model został wypuszczony na rynek już w 1961 roku. Oczywiście przez lata wraz z kolejnymi urządzeniami, zwiększała się funkcjonalność nowych Thermomiksów.

Do polski firma weszła już kilka lat temu z modelem TM5, lecz prawdziwą popularność zyskał dopiero Thermomix TM6, sprzedawany u nas od 2019 roku. Stale rośnie sprzedaż popularnych robotów kuchenny w Polsce, czego dowodem są najnowsze wyniki sprzedażowe.

W Polsce sprzedano setki tysięcy Thermomiksów

Podczas wczorajszej wewnętrznej gali firmy Vorwerk podano wynik sprzedażowy za 2022 roku. Okazuje się, że w Polsce sprzedano w zeszłym roku 246 707 urządzeń Thermomix. Jeżeli wzięlibyśmy pod uwagę wyłącznie podstawową wersję najnowszego modelu, to Polacy wydaliby łącznie prawie 150 milionów złotych na popularne roboty kuchenne. A przecież Thermomix sprzedawany jest w zestawach z różnymi dodatkami.

Łatwo wyliczyć też, że robota marki Vorwerk, statystycznie, znajdziemy w co najmniej 6 na 100 polskich domach, co stanowi absolutny fenomen. Tymczasem podane liczby nie uwzględniają egzemplarzy nabytych w przeszłości, sprowadzonych ani pochodzących z rynku wtórnego.

Zobacz: Plus znowu pozamiatał, ale tylko w 5G. Tak było w styczniu
Zobacz: Ericsson wybuduje z PGE sieć LTE 450 dla energetyki

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Guillem de Balanzo / Shutterstock.com