DAJ CYNK

NASA podbije Księżyc w rytmach Metalliki

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Kosmos

"Give me fuel! Give me fire!" - NASA w dynamicznym zwiastunie pokazuje przyszłość misji Artemis. Na Księżyc astronauci polecą w rytmie Metalliki.

Nie od dziś wiadomo, że NASA chce ponownie wysłać człowieka na Księżyc. Jednak teraz dowiedzieliśmy się, że chce to zrobić w rytmie heavymetalowej muzyki znanego zespołu Metallica. Na platformie YouTube udostępniono krótkie wideo, na którym możemy zobaczyć start rakiety SLS oraz przygotowania astronautów.

NASA zdobędzie Księżyc w rytmie "Fuel" Metalliki

16 listopada 2022 roku byliśmy świadkami tego, jak rakieta Space Launch System odrywa się od powierzchni Ziemi i wynosi kapsułę Orion. Tej ostatniej udało się wejść w orbitę wokółksiężycową, by później pomyślnie powrócić na Ziemię. Warto przypomnieć, że była to misja bezzałogowa i dopiero następne etapy będą zakładały obecność astronautów na pokładzie.

Początkowo misja Artemis 2 miała odbyć się jeszcze w tym roku, lecz wszystko wskazuje na to, że ze względu na opóźnienia start może zostać przesunięty na 2024 rok. Tymczasem NASA przygotowała nagranie wideo i udostępniła je na platformie YouTube, na którym możemy zobaczyć start SLS oraz przedstawienie uczestników nadchodzącej wyprawy. To wszystko w rytmie heavymetalowej piosenki "Fuel" zespołu Metallica.

Przypomnijmy, że w misji Artemis 2 weźmie udział czterech astronautów. W roli kapitana poleci Reid Wiseman, a za sterami usiądzie Victor Glover. Polecą z nimi Christina Koch i Jeremy Hansen.

Zobacz: Udany start rakiety LVM3. Indie lecą podbić Księżyc
Zobacz: Sensacja na Marsie. To znalezisko może zmienić podręczniki

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: NASA/YouTube

Źródło tekstu: NASA