DAJ CYNK

Google Chrome wypełni hasła w iPhone'ie. Wreszcie!

Mieszko Zagańczyk

Aplikacje

Google Chrome wypełni hasła w iPhone'ie. Wreszcie!

Dobra wiadomość dla użytkowników iPhone’ów i iPadów. Najnowsza aktualizacja przeglądarki Google Chrome – wersja 85 – jest w stanie przejąć rolę systemowego menedżera haseł. Nie trzeba już trzymać się iCloud, można mieć w iPhone'ie hasła z komputerowego Chrome'a. To bardzo wygodne.

Wraz z dzisiejszą aktualizacją Google Chrome dla iOS, do wersji 85 (85.0.4183.72), użytkownicy urządzeń Apple mogą bezpiecznie i łatwo używać haseł zapisanych w przeglądarce w innych aplikacjach na swoim urządzeniu

Zobacz: EVE Echoes nareszcie się pojawiło na Androidzie oraz iOS

Google Chrome zamiast iCloud

To bardzo duże ułatwienie dla użytkowników sprzętu z jabłuszkowym logo. iOS używał pierwotnie tylko własnego menadżera haseł iCloud, co było wygodne, ale odcinało nas od innych systemów - trzeba było dublować bazy haseł w telefonie i np. na pececie. Potem doszły dodatkowe aplikacje takie jak 1Password i LastPass. Jednak wciąż wiązały się z tym pewne niewygody, chociażby to, że należało na nowo stworzyć swoją bazę haseł czy zapłacić abonament za usługę.

Teraz jednak wieloplatformowy Google Chrome zmienia ten stan rzeczy. Można bezpłatnie korzystać z Chrome'a, który podsuwa zapisane hasła na stronach w samej przeglądarce, jak i w innych aplikacjach dla iOS. Dzięki takiemu zarządzaniu hasłami, po rozpoznaniu twarzy telefon może logować użytkownika do innych aplikacji, np. Netfliksa czy Audioteki.

Zobacz: Mapy Google idą w ślady Apple Maps i testują wyświetlanie informacji o światłach na drodze

Jak skorzystać z menadżera haseł Google Chrome na iPhone'ie i iPadzie?

Żeby skorzystać z nowego rozwiązania, trzeba przejść do ustawień urządzenia, wybrać pozycje „Hasła i konta”, a następnie „Autouzupełnianie haseł”. Tam z kolei należy aktywować opcje „Autouzupełnianie” i wskazać przeglądarkę Chrome. 

Bank haseł działa we wszystkich aplikacjach po zatwierdzeniu dostępu kodem lub biometrycznie. To duże ułatwienie dla osób ceniących ekosystem Google'a na równi z ekosystemem Apple'a – nie trzeba podejmować dodatkowych czynności i nie ma dziur w bazie haseł.

Zobacz: Chrome - wiemy, co przyniosą edycje 85-88
Zobacz: Kaleidoscope - nowa funkcja Chrome ma gromadzić na jednej stronie wszystkie streamingi

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News