DAJ CYNK

Kaleidoscope - nowa funkcja Chrome ma gromadzić na jednej stronie wszystkie streamingi

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 3303

Google pracuje nad wprowadzeniem do przeglądarki Chrome nowej funkcji. Będzie ona gromadzić treści z serwisów streamingowych na jednej stronie, pozwalając na łatwe przeskakiwanie pomiędzy nimi.

Nowa funkcja nazywa się Kaleidoscope. Mogą już korzystać z niej osoby używające wydań Chrome w edycji Canary - dostęp do niej jest możliwy poprzez wpisanie w pasku adresu chrome://kaleidoscope. Jednak uwaga - jak na razie można ją włączyć, ale nie działa w praktyce. Dzięki "kalejdoskopowi" na jednej stronie zostaną zgromadzone wszystkie serwisy streamingowe, z których korzysta użytkownik. Tę stronę widać na poniższym zrzucie ekranu. Jak widać jest tam Netlifx, Amazon Prime Video oraz Disney+. Po kliknięciu na wybraną platformę przechodzi się na kolejną stronę.

Zobacz także: Google Chrome ostrzeże cię przed podejrzanymi formularzami

Co dalej? Niestety, jak na razie na pustej stronie widzimy tylko tekst "Continue watching across all your devices". Podejrzewamy jednak, że po wprowadzeniu Kaleidoscope do powszechnego użytku pojawi się tam strona danej platformy wraz z wyborem treści oraz historią użytkownika.

Trzeba przyznać, że funkcja zapowiada się praktycznie i jest o tyle zaskakująca, że jak dotąd nie było na jej temat żadnych informacji. Dlatego też nie wiemy, kiedy Google planuje wprowadzić ją dla wszystkich - jednak jeśli pojawiła się w kanale Canary, można przypuszczać, że nastąpi to w przeciągu kilku kolejnych tygodni.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Chromestory, Pexels

Źródło tekstu: Chromestory

Przewiń w dół do następnego wpisu