DAJ CYNK

Tidal wprowadza użyteczną nowość. Łatwiej będzie dzielić się muzyką

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Tidal wprowadza użyteczną nowość. Łatwiej będzie dzielić się muzyką

Tidal wprowadza nowość dla swoich obecnych i nowych subskrybentów. Od teraz mogą oni tworzyć profile, na których udostępnią swoje ulubione playlisty rodzinie czy znajomym na całym świecie.

Użytkownicy serwisu muzycznego Tidal stworzyli miliony playlist, z których każda zawiera średnio ponad osiem osobistych list odtwarzania. Od rapu do mocnego rockowego brzmienia, muzyki idealnej do porannego spaceru, treningu oraz wielu innych. Dzięki profilom Tidal słuchacze mogą odkrywać nowe utwory, albumy, nowych wykonawców i być na bieżąco z innymi fanami muzyki, którzy mają podobny gust muzyczny.

Tworzenie profilu jest proste. Subskrybenci platformy Tidal mogą w dowolnym momencie wybrać i zaktualizować nazwę użytkownika wyświetlaną w aplikacji. Nazwa może zawierać emotikony. Po skonfigurowaniu użytkownicy mają możliwość upublicznienia utworzonych przez siebie playlist, aby inni słuchacze mogli je wyszukać w aplikacji Tidal. Playlisty można również udostępniać za pomocą łączy do udostępniania.

Tidal playlisty screen

Profile TIDAL to jedna z wielu nowych funkcji, które wdrażamy w Tidal aby pomóc fanom muzyki dzielić się muzyką i umożliwić im kontakt ze sobą. Profile Tidal są osobiste, ale pozwalają fanom dzielić się swoimi odkryciami muzycznymi ze znajomymi i rodziną. Profile to pierwszy krok TIDAL w uczynieniu streamingu bardziej społecznym i wspólnotowym, co jest nieodłączną częścią doświadczania muzyki.

– powiedziała Agustina Sacerdote, szef produktu, Tidal

U wszystkich aktualnych użytkowników serwisu Tidal na telefonach komórkowych, profile zastąpią zakładkę „Moja Muzyka”. Po utworzeniu nowego profilu cała zapisana zawartość playlist będzie dostępna dla wszystkich słuchaczy Tidala.

Profile Tidal są dostępne w aplikacji na systemy iOS oraz Android, a także na komputerach stacjonarnych i w przeglądarkach w 62 krajach.

Zobacz: Tidal za darmo? Tak, ale nie w Polsce
Zobacz: Spotify HiFi? Może się w końcu doczekamy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: rafapress / Shutterstock.com, Tidal

Źródło tekstu: Tidal

Przewiń w dół do następnego wpisu