DAJ CYNK

Dwarf Fortress zmieni się nie do poznania już 6 grudnia

Przemysław Banasiak

Gry

Dwarf Fortress zmieni się nie do poznania już 6 grudnia

Dwarf Fortress otrzyma wreszcie oficjalnie pixelartową grafikę i klimatyczną muzykę. Poznaliśmy nie tylko datę premiery nowej wersji, ale również jej sugerowaną cenę.

 

Dwarf Fortress to darmowa i legendarna gra, która powstaje od 2002 roku, a jej pierwsza wersja dostępna była już w 2006 roku. Jest to jeden z bardziej rozbudowanych tytułów skupiających się na przetrwaniu. W skrócie zarządzamy grupą krasnoludów, która próbuje zbudować wielką twierdzę mimo przeciwności losu.

Nowe Dwarf Fortess wyceniono na około 145 złotych

Chociaż Dwarf Fortess ma rzesze oddanych fanów, to grę śmiało można nazwać niszową. Powód? Nie posiada ona grafiki - wszystko to ASCII art - i jest bardzo skomplikowana. To jednak ma się lada moment zmienić.

Po latach ciężkiej pracy studio Bay 12 Games oraz wydawca Kitfox Games pragną z przyjemnością ogłosić, że nowa wersja Dwarf Fortess trafi na platformy Steam oraz Itch.io już 6 grudnia. Jej sugerowana cena ustalona została na 29,99 dolarów, czyli równowartość około 145 złotych.

Dwarf Fortress zmieni się nie do poznania już 6 grudnia

Gra doczeka się wreszcie grafiki w stylu pixel art, muzyki (śpiewanej również po krasnoludzku!) i efektów dźwiękowych oraz nowego interfejsu. Prócz tego nie zabraknie samouczka dla nowych graczy i innych zmian poprawiających komfort gry. Tym samym Dwarf Fortess stanie się tak przystępne jak nigdy wcześniej.

Klasyczna wersja gry Dwarf Fortess bez grafiki nadal będzie dostępna do pobrania za darmo.

Zobacz: Ten człowiek odrzucił miliony dolarów by robić gry po swojemu
Zobacz: AMD Navi 31 zaoferuje taktowania nawet do 3000 MHz

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Bay 12 Games, Kitfox Games

Źródło tekstu: oprac. własne