DAJ CYNK

CD Projekt dogadał się z inwestorami. To bardzo kosztowna ugoda

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

Nie będzie sprawy w sądzie. CD Projekt się dogadał. Znamy kwotę

CD Projekt uniknie rozprawy sądowej. Firma została pozwana przez inwestorów, którzy nie byli zadowoleni z jakości gry Cyberpunk 2077.

CD Projekt został pozwany przez własnych inwestorów, którzy nie byli zadowoleni z jakości gry Cyberpunk 2077. W sądzie chcieli oni udowodnić, że polska firma wprowadziła ich w błąd i celowo kłamała na temat gry przed jej premierą. Sprawę miał rozstrzygnąć sąd w stanie Kalifornia.

CD Projekt dogadał się z inwestorami

Jednak kilka dni temu CD Projekt informował o zawieszeniu postępowania sądowego. Obie strony przystąpiły do rozmów na temat potencjalnej ugody. Dzisiaj już wiemy, że udało się dogadać. Poznaliśmy nawet kwotę, którą polska firma musi wypłacić niezadowolonym inwestorom.

Zgodnie z Porozumieniem, członkowie klasy (w tym powodowie) całkowicie wycofują się z jakichkolwiek roszczeń wobec Spółki oraz członków jej zarządu a klasie powodów w zamian wypłacona zostanie przez Spółkę oraz ubezpieczyciela łączna kwota 1 850 000 USD (jeden milion osiemset pięćdziesiąt tysięcy dolarów).

- czytamy w oświadczeniu CD Projek S.A.

Jednocześnie CD Projekt podkreśla, że zawarcie porozumienia nie oznacza przyznania się do żadnej winy, co zostało również potwierdzone w treści porozumienia. Polska firma zdecydowała się na ugodę między innymi z powodu czasu i kosztów, które pochłonęłoby ewentualne postępowanie w Stanach Zjednoczonych.

Cała procedura powinna zakończyć się w ciągu kilku miesięcy. Według aktualnego kursu 1,85 mln dolarów to ponad 7,5 mln złotych. Sporo.

Zobacz: Aż 15 gier całkowicie za darmo! Rewelacyjna promocja
Zobacz: Wybrano najlepsze gry tego roku. Zgadzasz się z wyborem?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Grand Warszawski / Shutterstock.com

Źródło tekstu: CD Projekt