DAJ CYNK

Twitch z tańszą subskypcją. Sprawdź ile zaoszczędzisz

msnet

Aplikacje

Twitch subskrypcja niższa cena

Twitch, popularna platforma streamingu wideo wykorzystywana między innymi do transmisji gier komputerowych, ogłosiła zmiany cen subskrypcji. Będzie taniej na całym świecie, w tym również w Polsce.

Twitch jest internetową platformą medialną, udostępniającą wideo strumieniowe na żywo. Wykorzystywana jest do transmisji przebiegu gier komputerowych oraz innych rodzajów rozrywek. Jednym z elementów platformy są płatne subskrypcje, dzięki którym można finansowo wspierać wybranych przez siebie twórców. Teraz te opłaty spadają.

Zobacz: Twitch z nową kategorią dla basenowych streamerek
Zobacz: Twitch obniża cenę subskrypcji. Ta będzie uzależniona od danego kraju

Twitch zapowiadał obniżki już kilka miesięcy temu. Jakie było uzasadnienie? Serwis zauważył, że w wielu krajach widzowie nie są w stanie pozwolić sobie na wspieranie swoich ulubionych twórców ze względu na zbyt wysoką cenę. Twitch swoje słowa potwierdził wtedy statystykami, z których wynika, że w Europie aż 50% mniej widzów decyduje się na wykupienie subskrypcji niż w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Z kolei w Ameryce Łacińskiej liczba subów jest aż o 80% niższa niż w Ameryce Północnej.

Być może opisywane wyżej sytuacja się poprawi po obniżeniu cen. Te w niektórych państwach spadają nawet o połowę i więcej. Na przykład w Indiach cena spada z niemal 480 rupii (około 25 zł) do 110 rupii (niecałe 6 zł), a więc ponad czterokrotnie.

Twitch obniża cenę subskrypcji także w Polsce. Nowa cena wynosi 3,99 euro (około 18 zł) i jest taka sama, jak w wielu innych krajach Europy. Poprzednia cena wynosiła 4,99 euro (około 23 zł).

Zobacz: Netflix Premium od teraz drożej. Będziecie płacić?
Zobacz: Nowe mangi w Polsce. Waneko i inni z nowościami na sierpień 2021

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Caspar Camille Rubin / Unsplash

Źródło tekstu: Twitch

Przewiń w dół do następnego wpisu