DAJ CYNK

Twitch obniża cenę subskrypcji. Ta będzie uzależniona od danego kraju

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Rozrywka

Twitch obniża cenę subskrypcji. Ta będzie uzależniona od danego kraju

Twitch ogłosił na swoim blogu, że zamierza obniżyć ceny subskrypcji. Kwoty mają być uzależnione od danego kraju, co w wielu państwach oznacza obniżki.

Subskrypcja na Twitchu kosztuje 4,99 dolarów lub 4,99 euro w Europie. Cena jest stała i jednakowa dla wszystkich, bez znaczenia, w jakim kraju mieszkamy. Tak było od zawsze, ale już wkrótce nie będzie. Twitch ogłosił dzisiaj, że ceny subskrypcji będą uzależnione od jakości życia w danym kraju. Już w tym momencie kwota zostaje obniżona w Meksyku oraz Turcji odpowiednio do poziomu 2,4 oraz 1,2 dolarów. Wkrótce podobne zmiany mają dotyczyć innych krajów, w tym także Polski.

Twitch obniża cenę subskrypcji

Skąd taka decyzja? Twitch zauważył, że w wielu krajach widzowie nie są w stanie pozwolić sobie na wspieranie swoich ulubionych twórców właśnie ze względu na zbyt wysoką cenę suba. Na potwierdzenie tego serwis pochwalił się konkretnymi statystykami, z których wynika, że w Europie aż 50% mniej widzów decyduje się na wykupienie subskrypcji niż w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Z kolei w Ameryce Łacińskiej liczba subów jest aż o 80% niższa niż w Ameryce Północnej.

Na razie ceny zostały obniżone w Turcji i Meksyku, ale Twitch zapowiedział, że podobne zmiany dotyczą wielu innych państw. Na liście znajduje się również Polska, ale nie wiemy, o ile cena zostanie obniżona (o ile w ogóle, ale to zdaje się sugerować Twitch). Gdybyśmy mieli sugerować się PKB na mieszkańca, to cena w naszym kraju powinna być trochę wyższa niż w Turcji, ale nawet obniżka do 2,5 lub 3 dolarów byłaby miłym posunięciem ze strony Twitcha. Wszystkie zmiany zaczną być wprowadzane w trzecim kwartale 2021 roku.

Zobacz: Polacy szanują YouTuberów i influencerów równie mocno jak polityków
Zobacz: W USA rusza YouTube Shorts, czyli słabsza kopia TikToka

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Twitch

Przewiń w dół do następnego wpisu