DAJ CYNK

Polacy szanują YouTuberów i influencerów równie mocno jak polityków

Michał Świech

Wydarzenia

Youtuberzy i Influencerzy bez szacunku

Wszyscy domyślamy się jak wielkim szacunkiem w społeczeństwie cieszą się w naszym społeczeństwie politycy. Okazuje się jednak, że jest grupa zawodowa, która może być darzona jeszcze mniejszym szacunkiem. To youtuberzy i influencerzy.

Wszelkie rankingi zaufania, jeśli chodzi o grupy zawodowe od zawsze były zdominowane przez zawody ratujące życie. Najmniej kontrowersji właściwie od zawsze budził strażak. Dokładnie to samo wynika też z niedawnych badań opublikowanych przez SW Research. Pierwsza szóstka najbardziej poważanych przez Polaków zawodów to właśnie strażacy (83,1%), ratownicy medyczni (81,1%), pielęgniarki (73,8%), lekarze (70,3%), profesorowie uniwersytetów (59,7%) i wykwalifikowani robotnicy (58,1%).

A kto jest na drugim biegunie? Nie zaskakuje, że tutaj dominują funkcje polityczne. Otóż najmniej poważanym zawodem w Polsce jest... działacz partii politycznej (15,4%). Tuż za nimi znajdują się jednak youtuber (15,6%) oraz influencer (17,1%). Jak widać Polacy nieszczególnie poważają działalność internetowych gwiazd. Ostatnio informowaliśmy zresztą o skandalach dotyczących Kamerzysty oraz Natsu. Potem wracamy do zawodów politycznych. Na dole tabeli znajdują się też poseł (18%), radny gminny (21,3%) i minister (22,5%).

Zobacz: W USA rusza YouTube Shorts, czyli słabsza kopia TikToka
Zobacz: Kamerzysta zostaje za kratami. Sąd przedłużył areszt YouTubera

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: sw research