DAJ CYNK

Kamerzysta zostaje za kratami. Sąd przedłużył areszt YouTubera

Dodane przez: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 46142

Kamerzysta na dłużej za kratkami. Sąd przedłużył areszt YouTubera

Kamerzysta, znany również jako Kamuś, spędzi więcej czasu za kratami. Sąd przedłużył areszt YouTubera, który na filmie znęcał się nad niepełnosprawnym mężczyzną.

Kilka tygodniu temu YouTuber, wcześniej posługujący się pseudonimem Kamerzysta, a aktualnie znany jako Kamuś, opublikował wideo, na którym płacił niepełnosprawnemu intelektualnie mężczyźnie za wykonywanie poniżających czynności. Sprawa oburzyła internautów i ostatecznie zainteresowały się nią odpowiednie służby. Kamerzysta trafił do aresztu, a wobec jego kolegów, którzy uczestniczyli w procederze, zastosowano dozór policyjny. Teraz szczeciński sąd przedłużył areszt, co oznacza, że YouTuber jeszcze więcej czasu spędzi za kratami.

Kamerzysta z dłuższym aresztem 

Sąd Okręgowy uznał, że ilość i rodzaj czynności procesowych, które planuje przeprowadzić prokuratura, jest na tyle czasochłonna, że wymaga dłuższego pobytu podejrzanego w warunkach aresztu tymczasowego.

- poinformował w piątek rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala.

Na ten moment areszt tymczasowy Kamerzysty został przedłużony do 15 czerwca. W sumie grozi mu do 8 lat więzienia. Rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie stwierdził także, że istnieje uzasadniona obawa, że YouTuber mógł mataczyć, np. wpływając na treść zeznań osób, które należy przesłuchać w jego sprawie. Właśnie dlatego sąd zastosował wobec niego taki, a nie inny środek zapobiegawczy. Pozostałe osoby zamieszane w sprawę nadal mają dozór policyjny.

Kamuś, znany wcześniej jako Kamerzysta, miał ponad 1 mln subskrybentów na YouTubie. Mężczyzna najpierw zasłynął jako pomocnik innego, kontrowersyjnego twórcy - Lorda Kruszwila. Z czasem ich drogi się rozeszły. Kamerzysta zasłynął wieloma kontrowersyjnymi materiałami, np. celowym podkładaniem włosów do posiłku w jednej z restauracji. Jego kanał został już usunięty z YouTube'a.

Zobacz: YouTuber znęcał się nad niepełnosprawnym. Chciał być jak Patryk Vega
Zobacz: Ukradli ponad 1,5 mln zł. Policja złapała internetowych oszustów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PolskieRadio24

Przewiń w dół do następnego wpisu