Telefon komórkowy normalny przedmiot codziennego użytku. Codziennego, a więc często obecnego cały czas przy właścicielu. A co, jeżeli użytkownik przebywa w warunkach trudnych dla urządzeń elektronicznych, tzn. w miejscach wilgotnych, zakurzonych, itp? Ano nic - po prostu musi wybrać telefon, który takie warunki wytrzyma. Jednym z takich przykładów jest Nokia 5140, którą nasza redakcja miała przyjemność testować. Zapraszam do przeczytania artykułu.
W pudełku znajduje się:
• telefon,
• bateria,
• ładowarka,
• stereofoniczny zestaw słuchawkowy,
• instrukcja obsługi,
• płyta CD z oprogramowaniem.
Standardowy zestaw Nokii dla telefonów z wbudowanym radiem.
Pierwsze wrażenie - widać, że telefon jest odporny na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Bez przesady jednak, nie jest to model 6250 czy Ericsson R250s PRO. Nokia 5140 jest odporna na zachlapanie wodą i kurz, a także na upadki - choć nie z wielkich wysokości. Klawiatura jest całkowicie pokryta gumą, a pop-port zaślepiony, co zapewnia stosowne zabezpieczenie przed wilgocią. Z pewnością docenili to ratownicy GOPR, których Plus GSM wyposażył w 5140.
Sam design i kolorystyka wydają się być ciekawe, a materiały użyte do produkcji są dobrej jakości.
Kontynuując sprawę wyglądu - w lewym, górnym rogu znajduje się przezroczyste, podświetlane okienko z... poziomicą. Nokia mogłaby podarować sobie ten zupełnie bezużyteczny gadżet - albo lepiej spoziomować obudowę.
Obudowa jest oczywiście wymienna, ale trochę inaczej niż w innych modelach tego producenta - nie ma odczepianego tyłu i przodu, a góra i dół. Mniejsza długość krawędzi styku z pewnością dobrze wpływa na szczelność telefonu i ochronę delikatnej elektroniki.
Telefon można łatwo zawiesić na szyi dzięki przelotkom znajdującym się na dwóch dolnych rogach.
Wyświetlacz - 128 x 128 pikseli, 4096 kolorów i pasywna matryca... Bardzo słabo. Wyraźne opóźnienie, szczególnie podczas zabawy menu, jest czasami irytujące. Niezbyt dobrze jest też z widocznością przy mocnym, zewnętrznym oświetleniu. W stanie czuwania może być na nim wyświetlany dowolny plik graficzny, a po pewnym okresie bezczynności dobrze widoczny, cyfrowy zegar.
http://www.telepolis.pl/s/qru0q2 - tutaj można sprawdzić status tej sieci. Sam miałem ochotę dołączyć ze swoim nieużywan ...
Na razie zużywają "jedynie" około 400 PiB (Peta binaryBytes), czyli jakieś 105 tys. 4TB dysków. Mam ...
To się nazywa ramka :-D A raczej rama...
W Niemczech aktualnie wygląda to tak, że prawdziwego 5G jest w ścisłym centrum miasta mega wyspowo w ...
wlo - powiedziałbym, podrzędną, bo karty BDI, wRodzinie oraz a2mobile z uporem próbują logować się d ...
Sieć 5G - cz. 2. (od 2020 r.)
[KARTA] - sieć Play
Internet na wsi
Nowa oferta Mobile Vikings "Pokłady internetu mobilnego"
Pomoc w dobrze odpowiedniego smartfona