DAJ CYNK

Test bezprzewodowego zestawu słuchawkowego BlueFoof F2

Dodane przez: Witold Tomaszewski

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 12558

Coraz więcej telefonów i innych urządzeń przenośnych wyposażonych jest w Bluetooth. Jednym z pierwszych zastosowań tej technologii były zestawy słuchawkowe.

Coraz więcej telefonów i innych urządzeń przenośnych wyposażonych jest w Bluetooth. Ta technologia bezprzewodowej łączności na małe odległości (z reguły nieprzekraczające 10m) zadomowiła się już całkiem na dobre i uwolniła użytkownika od plątaniny kabli. Jednym z pierwszych zastosowań tej technologii były zestawy słuchawkowe. Nasza redakcja miała przyjemność testować ostatnio jeden z nich - BlueFoof F2. Zapraszam do przeczytania artykułu.W pudełku znajduje się:
zestaw słuchawkowy,
pałąk do zestawu,
ładowarkę wraz z przejściówką,
smycz do powieszenia na szyję,
woreczek do przechowywania zestawu,
instrukcję obsługi.

Zestaw bogaty, wszystko ładnie i estetycznie zapakowane.Pierwsze wrażenie - niesamowicie lekki, waży zaledwie 9 gram! Prawie nie czuć go ani w dłoni, ani na uchu.

Wykonanie jak na zestaw z niższej półki akceptowalne. O stanie urządzenia (gotowe do parowania, stan czuwania, rozładowana bateria, itp.) informują 2 diody - niebieska i czerwona. Jakość dźwięku jest dobra jak na rozmowę, do słuchania muzyki już raczej nie.

Ergonomia - trochę jej brakuje do ideału. Pałąk mógłby być trochę lepiej skosntruowany, bo gdyby nie ultra lekka waga zestawu miałby on problemy z utrzymaniem go na uchu. Można go przekręcić tak, żeby pasował i do lewego, i do prawego ucha.Zasięg - jako urządzenie Class 3 nadające z mocą 10 mW powinno pracować w odległości do 10 metrów. W praktyce działało do 7 metrów, co jest zadowalającym wynikiem. Parowanie z innymi urządzeniami przebiegało bez problemów, choć trzeba było zajrzeć do instrukcji po kod - 1234 - który był inny niż typowy 0000.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu