DAJ CYNK

Huawei Freebuds 3: Jeszcze nie zaczęły grać, a już bolą uszy

Dodane przez: Anna Rymsza (Xyrcon)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 50847

Huawei Feebuds 3 w etui ładującym

Huawei Freebuds 3 to kolejna generacja modnych ostatnio słuchawek w pełni bezprzewodowych. Mają konkurować z ikonicznym produktem Apple, ale czy im to wychodzi? 

Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu Huawei Freebuds 3 jest bardzo dobre. Słuchawki zostały zapakowane w śliczne etui w kształcie dysku z gustownym zawiasem, którego wykończenie przypomina metal. Wszystko zostało wykonane z połyskującego tworzywa sztucznego. Produkt wygląda na bardzo solidny i trwały, a przy tym łatwy w transporcie. Etui ma 61 mm średnicy i 21,8 mm grubości. Bez problemu mieści się w małej kieszeni.

Huawei Freebuds 3: budowa i specyfikacja

Mamy tu do czynienia z całkowicie bezprzewodowymi słuchawkami z etui ładującym. Są to słuchawki na pograniczu dousznych i dokanałowych, wykonane z twardego tworzywa. Nie mają żadnych gumek ani elementów antypoślizgowych i mają trzymać się w uszach, korzystając z naturalnego kształtu małżowiny. 

Każda ze słuchawek ma swoje miejsce w etui i wskakuje na nie bez problemów dzięki magnesom. Po otwarciu etui zobaczysz kolorową diodę, informującą o stanie naładowania i parowaniu. A jak je sparować? Gdyby nie instrukcja, w życiu bym tego nie ogarnęła. 

Przycisk parowania znajduje się z boku etui. Jest całkowicie niewidoczny, co bardzo mi się podoba. W końcu ile razy będę parować te słuchawki? Raz. Może dwa. Oczywiście, jeśli masz smartfon z EMUI 10, możesz skorzystać z parowania zbliżeniowego. Słuchawki mają moduł Bluetooth 5.1 w standardach BT i BLE, którą zapewnia nowiutki czip Kirin A1. Połączenie jest nawiązywane błyskawicznie i cały czas jest stabilne. Muzyka domyślnie jest przesyłana z użyciem kodeka AAC, można wymusić SBC. 

Etui jest ładowane przez USB-C (kabel jest w zestawie) lub indukcyjnie (można skorzystać z odwrotnego ładowania przez smartfon). W środku znajduje się akumulator o pojemności 410 mAh. Naładowanie etui zajmuje około godziny. Jego pojemność na pewno wystarcza na 5 doładowań słuchawek – każda z nich ma własny akumulator o pojemności 30 mAh. Bez ładowania słuchawki grają 2,5-4 godziny, zależnie od użytego kodeka muzyki, głośności i stanu aktywnej redukcji szumów. 

Jedna słuchawka waży 4,57 grama, samo etui zaś 47,8 g. Długość jednej słuchawki to 40 mm.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Anna Rymsza

Przewiń w dół do następnego wpisu