DAJ CYNK

Huawei Freebuds 3: Jeszcze nie zaczęły grać, a już bolą uszy

Dodane przez: Anna Rymsza (Xyrcon)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 26615

Huawei Feebuds 3 w etui ładującym

Huawei Freebuds 3 to kolejna generacja modnych ostatnio słuchawek w pełni bezprzewodowych. Mają konkurować z ikonicznym produktem Apple, ale czy im to wychodzi? 

Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu Huawei Freebuds 3 jest bardzo dobre. Słuchawki zostały zapakowane w śliczne etui w kształcie dysku z gustownym zawiasem, którego wykończenie przypomina metal. Wszystko zostało wykonane z połyskującego tworzywa sztucznego. Produkt wygląda na bardzo solidny i trwały, a przy tym łatwy w transporcie. Etui ma 61 mm średnicy i 21,8 mm grubości. Bez problemu mieści się w małej kieszeni.

Huawei Freebuds 3: budowa i specyfikacja

Mamy tu do czynienia z całkowicie bezprzewodowymi słuchawkami z etui ładującym. Są to słuchawki na pograniczu dousznych i dokanałowych, wykonane z twardego tworzywa. Nie mają żadnych gumek ani elementów antypoślizgowych i mają trzymać się w uszach, korzystając z naturalnego kształtu małżowiny. 

Każda ze słuchawek ma swoje miejsce w etui i wskakuje na nie bez problemów dzięki magnesom. Po otwarciu etui zobaczysz kolorową diodę, informującą o stanie naładowania i parowaniu. A jak je sparować? Gdyby nie instrukcja, w życiu bym tego nie ogarnęła. 

Przycisk parowania znajduje się z boku etui. Jest całkowicie niewidoczny, co bardzo mi się podoba. W końcu ile razy będę parować te słuchawki? Raz. Może dwa. Oczywiście, jeśli masz smartfon z EMUI 10, możesz skorzystać z parowania zbliżeniowego. Słuchawki mają moduł Bluetooth 5.1 w standardach BT i BLE, którą zapewnia nowiutki czip Kirin A1. Połączenie jest nawiązywane błyskawicznie i cały czas jest stabilne. Muzyka domyślnie jest przesyłana z użyciem kodeka AAC, można wymusić SBC. 

Etui jest ładowane przez USB-C (kabel jest w zestawie) lub indukcyjnie (można skorzystać z odwrotnego ładowania przez smartfon). W środku znajduje się akumulator o pojemności 410 mAh. Naładowanie etui zajmuje około godziny. Jego pojemność na pewno wystarcza na 5 doładowań słuchawek – każda z nich ma własny akumulator o pojemności 30 mAh. Bez ładowania słuchawki grają 2,5-4 godziny, zależnie od użytego kodeka muzyki, głośności i stanu aktywnej redukcji szumów. 

Jedna słuchawka waży 4,57 grama, samo etui zaś 47,8 g. Długość jednej słuchawki to 40 mm.

Źródło zdjęć: Anna Rymsza

Przewiń w dół do następnego wpisu