DAJ CYNK

Wanda Buk opuszcza Ministerstwo Cyfryzacji. Od 1 września będzie pracować dla PGE

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8178

Wanda Buk Ministerstwo Cyfryzacji koniec

Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji, odchodzi po dwóch latach pracy w tym resorcie, gdzie odpowiadała między innymi za rynek telekomunikacyjny. Nie wiadomo jeszcze, kto ją zastąpi.

- Miało być na chwilę, na jeden projekt, a wyszło prawie 5 lat. Kończąc swoją przygodę z administracją dziękuję przełożonym i współpracownikom za wspaniały, intensywny czas. Miałam do Was ogromne szczęście.

- napisała Wanda Buk na Twitterze

Zobacz: Finalizacja przydziału częstotliwości z zakresu 3,6 GHz na potrzeby sieci 5G w Polsce może się nie udać do końca tego roku
Zobacz: Nowa aukcja 5G może ruszyć po wakacjach

Jak dowiadujemy się ze strony internetowej Ministerstwa Cyfryzacji, Wanda Buk od 11 stycznia 2016 roku pełniła funkcję dyrektora Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Zarządzała instytucją odpowiedzialną za wdrażanie funduszy europejskich, przeznaczonych na cyfryzację kraju. Odpowiadała za realizację projektów finansowanych przez UE o wartości 10 mld zł, obejmujących między innymi: budowę infrastruktury IT i telekomunikacyjnej zapewniającej dostęp do szybkiego Internetu, rozwój usług elektronicznych o wysokiej dostępności i jakości, cyfryzację w administracji i kulturze, poprawę kompetencji cyfrowych w skali kraju ze szczególnym naciskiem na kodowanie, a także upowszechnianie podstawowej wiedzy informatycznej w różnych grupach społecznych.

Wanda Buk jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydziału Francuskiego Prawa Biznesowego w Université de Poitiers we Francji. Ukończyła aplikację adwokacką w Polsce, uzyskując w 2017 roku tytuł adwokata. Jest również absolwentką Międzynarodowych Stosunków Militarnych w Akademii Sztuki Wojennej, Europejskiej Akademii Dyplomacji, studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej oraz organizowanego przez Center for Leadership we współpracy z Uniwersytetem Harvarda, programu Leadership Academy for Poland. Rozpoczęła studia doktoranckie w Akademii Sztuki Wojennej.

W Ministerstwie Cyfryzacji Wanda Buk nadzoruje pracę Biura Ministra (w zakresie spraw wynikających ze stosunku podległości wobec Ministra Centrum Projektów Polska Cyfrowa), Departamentu Polityki Międzynarodowej oraz Departamentu Telekomunikacji. Jest również członkiem Komitetu Stałego Rady MinistrówKomitetu ds. Unii Europejskiej i Zespołu ds. Programowania Prac Rządu.

Zobacz: Polskie 5G bez Huawei? Za i przeciw
Zobacz: Brak konkretów w sprawie 5G podczas rozmów Morawieckiego i Pompeo

Od 1 września Wanda Buk będzie pracować w PGE

Dzisiaj (18 sierpnia 2020 roku) zarząd Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) poinformował, że Rada Nadzorcza spółki podjęła uchwałę o powołaniu Wandy Buk na stanowisko wiceprezesa zarządu PGE ds. regulacji. Wanda Buk obejmie tę funkcję od 1 września tego roku.

Ankieta
15%
10%
10%
10%
28%
27%

Wszystkich głosujących: 238

Źródło ankiety: Wanda Buk opuszcza Ministerstwo Cyfryzacji. Od 1 września będzie pracować dla PGE

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Wanda Buk (Twitter), Ministerstwo Cyfryzacji, money.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu