DAJ CYNK

Vectra wdraża DOCSIS 3.1 w swojej sieci. Nawet do 10 Gb/s

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9742

Firma Vectra zdecydowała się na wdrożenie standardu DOCSIS 3.1 w swojej sieci szerokopasmowej. Pozwoli to na osiągnięcie przepustowości nawet do 10 Gb/s.

Zobacz: Play i Vectra potwierdzają współpracę. Światłowód w Play już w 2020 roku
Zobacz: Vectra ma nową ofertę telefonii komórkowej

Opracowany w 2013 roku przez organizację CableLabs standard DOCSIS 3.1 umożliwia transmisję danych, głosu czy obrazu wideo za pośrednictwem jednej infrastruktury operatora. Rozwiązanie to jest rozwijane od lat 90-tych, obecnie na rynku funkcjonuje wersja 3.1, która zapewnia znaczne zwiększenie prędkości transmisji danych. Dzięki zaawansowanym mechanizmom modulacji, sieci budowane zgodnie ze specyfikacją DOCSIS 3.1, pozwalają na osiągnięcie przepustowości nawet do 10 Gb/s.

- Wdrożenie standardu DOCSIS 3.1 opartego na technologii światłowodowej to dla nas kontynuacja inwestycji w rozwój sieci szerokopasmowej. Naszym celem jest dostarczenie użytkownikom wysokiej jakości rozrywki, zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w infrastrukturze ma ten cel mocno wspierać – mówi Tomasz Żurański, Prezes Zarządu Vectra S.A.

Nowe rozwiązanie zostanie uruchomione na obecnie pracujących w sieci Vectry urządzeniach Cisco Converged Broadband Router-8 (cBR-8), spełniających wymogi zarówno standardu DOCSIS 3.0, jak i DOCSIS 3.1.  

Równolegle Vectra z Cisco prowadzą prace na rzecz wdrożenia nowoczesnej architektury DAA (Distributed Access Architecture) pozwalającej na transformację z sieci analogowej na cyfrową z wykorzystaniem urządzeń Remote PHY. Jest to kolejny krok, który umożliwi w przyszłości oferowanie usług 10 Gb/s poprzez połączenie rozwiązań rozszerzonego spektrum DOCSIS, pełnodupleksowego DOCSIS 3.1 oraz fiber to the home, czyli sieci światłowodowej doprowadzonej do użytkowników końcowych (domowych). 

Zobacz: Cisco: Globalny ruch IP wzrośnie trzykrotnie do roku 2021
Zobacz: Mamy 2019 rok, a ludzie nadal klikają w co popadnie. Smutne wnioski z raportu cyberbezpieczeństwa Cisco

Firma Vectra obsługuje ponad milion użytkowników w 439 miastach w Polsce i jest drugim pod względem liczby abonentów operatorem kablowym w kraju. Za wdrożenie rozwiązań Cisco w Vectra S.A. odpowiada firma Klonex-VCS.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Cisco

Źródło tekstu: Vectra S.A.

Przewiń w dół do następnego wpisu