DAJ CYNK

Play i Vectra potwierdzają współpracę. Światłowód w Play już w 2020 roku

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 25763

Play i Vectra oficjalnie potwierdzają doniesienia z ubiegłego tygodnia. Obie firmy nawiązały współpracę w zakresie wspólnej oferty dostępu do Internetu.

Zawarta umowa dotyczy udostępniania sieci szerokopasmowej Vectry dla Play. A to oznacza, że na polskim rynku pojawi się kolejna oferta konwergentna. Usługi szerokopasmowe będą dostępne pod marką Play, wraz z telewizją Play Now TV. Oferta wystartuje w I kwartale 2020 roku.

Zobacz: Play będzie sprzedawać Internet stacjonarny. Fioletowi użyją do tego infrastrukturę Vectry

Vectra odpowiedzialna będzie za podłączenie i instalację usług oraz dostęp do routerów. Operatorzy połączą swoje systemy informatyczne, a po stronie Play pozostaną działania marketingowe oraz sprzedaż produktów.

Zobacz: Play uruchamia sieć 5G w Toruniu

Umowa nie zakłada żadnego, z góry płatnego wynagrodzenia. Całość będzie rozliczana w ramach stawek hurtowych za każdego podłączonego klienta.

Cieszymy się, że możemy dalej rozwijać naszą współpracę z Vectrą. Z niecierpliwością czekamy na możliwość zaoferowania naszym klientom stacjonarnego Internetu szerokopasmowego na dużą skalę, prostej w instalacji i użytkowaniu usługi opartej o sieć szerokopasmową Vectry. Superszybki stacjonarny Internet Vectry w technologii DOCSIS stanowi idealne uzupełnienie superszybkiego Internetu mobilnego 5G Redy Play

- powiedział Jean Marc Harion, prezes Play.

Zobacz: Play wprowadza nowe pakiety internetowe ważne poza Unią Europejską

Po współpracy w ramach rozwiązań MVNO, transmisji danych do stacji bazowych i tranzytu ruchu, partnerstwo w zakresie stacjonarnego szerokopasmowego dostępu do Internetu jest kolejnym strategicznym krokiem dla obu firm. Jest to unikalna współpraca na polskim rynku. Działamy wspólnie od wielu lat – łączą nas te same wartości i duch przedsiębiorczości

- powiedział Tomasz Żurański, prezes Vectry.

Zobacz: Play zbroi się przed 5G i kupuje operatora sieci światłowodowej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Play

Przewiń w dół do następnego wpisu