DAJ CYNK

Play będzie sprzedawać Internet stacjonarny. Fioletowi użyją do tego infrastrukturę Vectry

26.06.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 14269

Ważne 2

0

Operator sieci Play prowadzi rozmowy z Vectrą w sprawie dostępu do infrastruktury operatora kablowego, dzięki czemu Fioletowi mogliby zaoferować swoim klientom dostęp do Internetu stacjonarnego - informuje serwis Telko.in.

Informacje nie są oficjalne, a same zainteresowane firmy milczą w tej sprawie. Ani Play, ani Vectra, nie dementuje jednak tych doniesień, więc prawdopodobnie nie mijają się one za bardzo z prawdą. Jak podaje Telko.in, nie jest wykluczone, że start usług Internetu stacjonarnego w ofercie sieci Play nastąpi już niedługo.

Zobacz: Play zbroi się przed 5G i kupuje operatora sieci światłowodowej
Zobacz: Marcin Gruszka odchodzi z Play. Nowym Biurem Prasowym pokieruje Ewa Sankowska-Sieniek

Zgodnie z umową, którą obie firmy podpiszą (lub już podpisały), sieć Play zaoferuje pod własną marką usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu świadczone z wykorzystaniem infrastruktury Vectry. Jednocześnie obie sieci mają zostać w pewnym stopniu ze sobą zintegrowane.

Jeśli umowa okaże się prawdziwa i wejdzie w życie, nie będzie to pierwszy raz, gdy obaj operatorzy współpracują ze sobą. Vectra jest bowiem między innymi operatorem wirtualnym (MVNO) świadczącym usługi mobilne z wykorzystaniem sieci Play. W I kwartale tego roku Vectra miała 48 tys. użytkowników mobilnych usług głosowych oraz 5 tys. użytkowników mobilnego dostępu do Internetu - podaje Polska Izba Komunikacji Elektronicznej.

Zobacz: Vectra ma nową ofertę telefonii komórkowej
Zobacz: Nocna wyprzedaż w Play: tablet Huawei Mediapad T3 10 taniej o 100 zł

Źródło tekstu: Telko.in

Przewiń w dół do następnego wpisu