DAJ CYNK

UPC rozszerza zasięg usług dzięki współpracy z ASTA-NET

Marian Szutiak

Wydarzenia

UPC usługi Internet telewizja zasięg ASTA-NET

UPC Polska nawiązuje współpracę z ASTA-NET, co przyczyni się do poszerzenia zasięgu cyfrowych usług operatora, takich jak Internet światłowodowy, telewizja 4K i usługi mobilne.

UPC rozszerza zasięg swoich usług cyfrowych w województwach wielkopolskim i zachodniopomorskim o prawie 40 tysięcy gospodarstw domowych. To efekt nawiązania współpracy z firmą ASTA-NET, która zbudowała sieć światłowodową w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Łącznie, zasięg usług UPC Polska na sieciach POPC, przekracza już 0,5 miliona gospodarstw domowych.

Zobacz: UPC na święta: 5G i pakiet „Hit Mikołaja” z Internetem 750 Mb/s
Zobacz: UPC na święta: Viaplay za darmo dla obecnych klientów oraz inne prezenty

Współpraca z ASTA-NET pozwoli nam zapewnić najwyższej jakości cyfrowe usługi jeszcze szerszej grupie klientów, wyrównując tym samym szanse społeczne i biznesowe w kolejnych lokalizacjach w Polsce. Dostarczając najszybszy światłowodowy Internet w Polsce, najlepszą rozrywkę w jakości 4K, usługi mobilne oraz nowoczesne telewizory i smartfony, oferujemy wszystko czego potrzebuje współczesna rodzina oraz biznes. Klienci doceniają najwyższą jakość i kompleksowość naszej oferty, dzięki czemu UPC jest najczęściej rekomendowanym operatorem na rynku.

– powiedział Jarosław Helman, Ouf of Footprint Director, UPC Polska

Operator ASTA-NET intensywnie rozbudowuje sieć światłowodową na terenie północno-zachodniej części Polski. Spółka jako pierwsza w Polsce zrealizowała projekt w ramach drugiego konkursu POPC, z powodzeniem umożliwiając dostęp do światłowodu w niemal 250 miejscowościach, podłączając do Internetu ponad 17 tysięcy gospodarstw domowych. Wybudowana w tym projekcie sieć to prawie 800 kilometrów światłowodów. Obecnie firma jest w trakcie realizacji projektu na terenie Pomorza, który swym zasięgiem obejmie kolejne 21 tysięcy gospodarstw domowych.

Dzięki inwestycjom unijnym byliśmy w stanie diametralnie zmienić model biznesowy, nastawiając się na współpracę z partnerami hurtowymi. Wierzymy, że partnerstwo z UPC w znaczący sposób wpłynie na wzrost saturacji bazy abonenckiej, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia wykluczenia cyfrowego mieszkańców objętych zasięgiem nowoczesnej sieci światłowodowej ASTA-NET.

– powiedział Łukasz Hetman, Członek Zarządu ASTA-NET

Zobacz: Drożyzna w Polsce? Jest coś, za co płacimy mniej niż inni
Zobacz: SpeedTest.pl podał, który operator miał w listopadzie najszybszy internet

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: UPC

Źródło tekstu: UPC

Przewiń w dół do następnego wpisu