DAJ CYNK

Targi IFA w Berlinie odbędą się w nowej formie, bez publiczności spoza branży

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3538

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, organizatorzy targów IFA w Berlinie potwierdzili, że tegoroczna impreza się odbędzie. Berlińskie wydarzenie nie podzieli więc losów wielu innych branżowych spotkań, jak MWC w Barcelonie, ale ze względu na wciąż istniejące zagrożenie, zostanie skrócone i przyjmie inną formę.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, organizatorzy targów IFA w Berlinie potwierdzili, że tegoroczna impreza się odbędzie. Berlińskie wydarzenie nie podzieli więc losów wielu innych branżowych spotkań, jak MWC w Barcelonie, ale ze względu na wciąż istniejące zagrożenie, zostanie skrócone i przyjmie inną formę.

W tym roku z powodu pandemii odwołana została większość branżowych imprez i wydarzeń, a zastąpiły je konferencje on-line. O ile prezentację jednego czy kilku produktów można przeprowadzić w ten sposób, to już wydarzenia takie jak duże targi elektroniki w dużym stopniu tracą sens. Organizatorzy targów IFA rozważyli sytuację i zdecydowali, że impreza powinna się odbyć. Jej forma zostanie dostosowana do nowych warunków, by zapewnić uczestnikom jak największe bezpieczeństwo.

Zobacz: IFA 2020 otwarte tylko dla dziennikarzy

IFA 2020 - kiedy i jak?

W targach nie będzie mogła uczestniczyć publiczność spoza branży, zabraknie też tradycyjnych wydarzeń dodatkowych jak koncerty. Dla zainteresowanych, którzy nie mogą wziąć udziału w targach, IFA przygotuje ogólnodostępne materiały online. W tak okrojonej formie targi odbędą się w dniach od 3 do 5 września. Wydarzenie zostało podzielone na cztery osobne części, każda z udziałem maksymalnie tysiąca osób dziennie:

  • IFA Global Press Conference: konferencja prasowa, na której firmy zaprezentują swoje produkty i usługi, zwłaszcza innowacje technologiczne. Planuje się udział 800 dziennikarzy z ponad 50 państw. Ta część będzie też dostępna online. 
  • IFA Next i Shift Mobility – część wystawowo-prezentacyjna, panele dyskusyjne i konferencja poświęcone startupom, robotyce, sztucznej inteligencji, technologiom 5G, IoT, rzeczywistości mieszanej i najnowszym technologiom w mobilności. Ma to być platforma spotkań dla firm oferujących przełomowe rozwiązania oraz instytucji zainteresowanych ich zakupem lub wdrożeniem, przedstawicieli nauki i mediów. Organizatorzy zapowiadają liczne kanały komunikacji.
  • IFA Business, Retail & Meeting Lounge – miejsce bezpośredniej prezentacji produktów i negocjacji biznesowych w czasie indywidualnych spotkań dla firm oraz zaproszonych przez nie partnerów biznesowych, handlowców, kontrahentów i dziennikarzy.
  • IFA Global Markets – towarzysząca targom IFA impreza prezentująca ofertę dostawców, producentów komponentów, firm OEM i ODM na rynku elektroniki użytkowej. IFA GM w tym roku odbędzie się w halach Messe Berlin, ale nie zmienia swojej formy, planowana jest jako wystawa i miejsce rozmów biznesowych. Będą także utworzone specjalne platformy matchmakingowe i networkingowe. Wstęp jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja. 

Zobacz: Koronawirus zabił największe targi mobilne. W tym roku MWC nie będzie!

Czy targi IFA 2020 będą bezpieczne? 

Organizatorzy targów IFA zapewniają, że wszystkie wydarzenia zaplanowane są zgodnie z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa zdrowotnego i w razie zmian zostaną dostosowane do zaleceń władz obowiązujących we wrześniu. Sprawdzany będzie stan zdrowia wchodzących na teren targów, pomieszczenia będą regularnie sprzątane i odkażane, wystawcy otrzymają maseczki i środki dezynfekujące, a przestrzeganie zasad będzie kontrolowane.

Zobacz: Samsung wycofuje się z IFA 2020
Zobacz: Targi CES Asia kolejną ofiarą koronawirusa

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Messe Berlin

Źródło tekstu: ProMesse - Messe Berlin AV Polen

Przewiń w dół do następnego wpisu