DAJ CYNK

Poczta Polska zacieśnia współpracę z Pocztą Ukrainy

Marian Szutiak

Wydarzenia

Poczta Polska i Poczta Ukrainy współpraca memorandum

Poczta Polska podpisała memorandum z Pocztą Ukrainy w sprawie pogłębienia instytucjonalnej współpracy w obszarze tradycyjnych usług pocztowych, eksploatacji i innowacji oraz w zakresie umacniania istniejących i nawiązywania nowych relacji biznesowych.

Poczta Polska i Poczta Ukrainy zawarły memorandum o współpracy. Dzięki podpisanemu dokumentowi dotychczasowa współpraca ma ulec skuteczniejszej koordynacji i intensyfikacji. Zakłada on kooperację w kluczowych obszarach działalności obu narodowych operatorów pocztowych. Wszystko to w celu efektywniejszego współdziałania w obszarze eksploatacji, innowacji, logistyki oraz w zakresie umacniania istniejących i nawiązywania nowych relacji biznesowych z podmiotami operującymi w sektorze e-Commerce. Wspólnie podejmowane działania mają ułatwić procesy zakupowe dla obywateli polskich i ukraińskich, a także ugruntowanie wiodącej roli poczt narodowych na swoich macierzystych rynkach.

Zobacz: Poczta Polska zaskakuje współpracą. Znamy detale
Zobacz: Poczta Polska unowocześni swoje placówki

Poczta Polska od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę aktywnie wspiera swojego ukraińskiego odpowiednika. Aktualna sytuacja geopolityczna stwarza nowe ramy do współpracy, którą pragniemy pogłębić i lepiej skoordynować. Skorzystają na tym zarówno obie instytucje, czyli narodowi operatorzy pocztowi, ale także nasi Klienci zamieszkujący obie strony granicy.

– powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej

Poczta Polska i Poczta Ukrainy zadeklarowały chęć wzajemnego wspierania się w zasadniczych kwestiach dotyczących integrowania produktów, rozliczeń międzyoperatorskich oraz koordynowania ich z innymi operatorami w regionach.

Dzięki memorandum możliwa stanie się skuteczniejsza komunikacja oraz współpraca w obszarze biznesu pocztowego, jak i na forach kluczowych międzynarodowych organizacji pocztowych. Poczta Polska to niezawodny partner, na którego możemy liczyć. Cieszę się, że nasza owocne współdziałanie będzie nie tylko kontynuowane, ale i rozwijane. Dziękujemy za wszystko, co zrobiła dla nas Poczta Polska, trzymamy kciuki za wzrost wolumenów przesyłek.

– dodał Igor Smelyansky, dyrektor generalny UKRPOSHTY

Poczta Polska i Poczta Ukrainy zorganizują grupy robocze, których celem będzie wdrażanie postanowień memorandum. Ma to umożliwić skuteczniejsze współdziałanie.

Poczta Polska memorandum

Polski narodowy operator pocztowy chwali się, że wspiera Ukrainę od początku rosyjskiej agresji. W uzgodnieniu z Pocztą Ukrainy, Poczta Polska przejęła między innymi rolę łącznika ukraińskiego operatora w międzynarodowym ruchu pocztowym. Spółka przystąpiła także do rządowego programu pomocy zaatakowanemu sąsiadowi. Polski operator, w ramach pomocy mieszkańcom walczącej Ukrainy, dokonał również darowizny siedmiu opancerzonych bankowozów przeznaczonych do przewozu gotówki.

Poczta Polska oddała ponadto do dyspozycji odpowiednich struktur państwowych swoją bazę noclegową w pocztowych ośrodkach szkoleniowo-wypoczynkowych oraz w hotelu pracowniczym, pojazdy do przewozu obywateli Ukrainy z granicy do wskazanego przez sztaby kryzysowe miejsca w Polsce i do transportów na rzecz Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Poczta zgłosiła także gotowość do zaoferowania uchodźcom miejsc pracy, w tym na wielu stanowiskach, na których nie jest wymagana znajomość języka polskiego.

W marcu tego roku Poczta Polska wprowadziła do obiegu specjalny znaczek pocztowy emisji „Jesteśmy z Wami!”, Miał to być wyraz wsparcia, szacunku i solidarności z walczącą o wolność i niepodległość Ukrainą. Więcej informacji o wszystkich inicjatywach podejmowanych przez spółkę w ramach akcji pomocowej dla Ukrainy można znaleźć na stronie www.poczta-polska.pl/ukraina-info/.

Zobacz: T-Mobile na kartę – nowy starter dla Ukraińców
Zobacz: Internet za 1 zł dla Ukraińców i osób udostępniającym im mieszkanie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: alexanderon / Shutterstock.com, Poczta Polska

Źródło tekstu: Poczta Polska

Przewiń w dół do następnego wpisu