DAJ CYNK

Po 4 latach przerwy Sharp wraca na targi CES. Japońska firma prezentuje swoje rozwiązania z zakresu 8K oraz sztucznej inteligencji

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3595

Do Las Vegas firma Sharp zawiozła swoje pionierskie rozwiązania z zakresu technologii 8K oraz sztucznej inteligencji. Po raz pierwszy od 4 lat producent zaprosi uczestników targów CES 2019 do obejrzenia pełnowymiarowej wystawy japońskich innowacji.

Stoisko marki Sharp na CES 2019 ma być odzwierciedleniem realizowanej przez firmę wizji "Zmienić świat dzięki 8K i AIoT" (AIoT + AI + IoT). Japoński producent stworzył cztery strefy poświęcone kluczowym obszarom rozwoju technologii: 8K, sztucznej inteligencji, rozwiązaniom dla domu i biznesu. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z ekosystemem 8K zbudowanym na sprzęcie, komponentach i rozwiązaniach pozwalających uzyskać najwyższą rozdzielczość. Sharp zaprezentuje szereg zastosowań sztucznej inteligencji w urządzeniach domowych, robotyce, czujnikach i wielu innych urządzeniach. Na stoisku pojawią się także innowacje dla sektora B2B.

Włączenie przez firmę Sharp technologii 8K do ekosystemu 8K i AIoT, takich jak usługa COCORO+ (rozwiązania dla inteligentnego domu), dotychczas obejmowało jedynie japoński rynek. Obecność marki na targach CES oraz prezentowane przez nią rozwiązania to pierwszy sygnał, że Sharp rozszerza swoją działalność i przyspiesza rozwój w skali globalnej.

Podczas targów CES firma Sharp ogłosi również współpracę z Google w Europie. Modele we wszystkich kategoriach cenowych linii Sharp Smart TV na rok 2019 będą wyposażone w system Android TV. Najnowsze partnerstwo oraz dalsza współpraca z wiodącymi specjalistami w dziedzinie projektowania (Pininfarina) i dźwięku (Harman Kardon) ma reaktywować pozycjonowanie Sharpa jako marki premium TV.

Rozwiązania firmy Sharp na CES 2019

Strefa 8K:

 • sprzęt 8K (monitory wideo/multi-wyświetlacze, kamery wideo, audio),
 • komponenty 8K (CIS 3, przewodniki do przetwarzania obrazu, tuner front-end),
 • rozwiązania 8K (rozwiązania do transmisji IP, 5G i edukacji)
 • technologia 8K (upscaling).

Strefa AIoT i urządzenia dla domu:

 • OLED (smartfony, elastyczne wyświetlacze),
 • rozwiązania dla zwierząt domowych (systemy pomiarowe funkcji życiowych dla psów i kotów),
 • Sharp RoBoHoN (robot, smartfon i projektor w jednym urządzeniu),
 • wyposażenie kuchni (linia produktów do zabudowy),
 • wyposażenie domów (piekarnik parowy, oczyszczacz powietrza).

Strefa B2B:

 • profesjonalne wyświetlacze, ekrany dotykowe,
 • Dynabook*** notebook PC, MEC - mobile edge computing.

Zobacz: Xiaomi pokazuje Apple jak robi się dobre słuchawki. Mi AirDots Pro lepiej izolują dźwięk niż AirPods i kosztują tylko 220 zł
Zobacz: TP-Link na CES 2019: sześć nowych urządzeń sieciowych, które mogą pracować w standardzie 802.11ax (Wi-Fi 6)
Zobacz: LG prezentuje pierwszy na świecie rolowany telewizor

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Sharp

Przewiń w dół do następnego wpisu