DAJ CYNK

TP-Link na CES 2019: sześć nowych urządzeń sieciowych, które mogą pracować w standardzie 802.11ax (Wi-Fi 6)

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3777

Podczas odbywających się w Las Vegas targów Consumer Electronics Show, TP-Link zaprezentował całą gamę urządzeń obsługujących najnowszy standard bezprzewodowy 802.11ax, nazywany także standardem Wi-Fi 6. Nowa linia produktów obejmuje zarówno urządzenia budżetowe, jak i te z najwyższej półki.

TP-Link Deco X10

Router Deco X10 łączy technologię mesh i prędkości standardu AX, dzięki czemu możemy mieć pewność, że szybkie połączenia w standardzie AX2700 w trzech pasmach dotrą do każdego miejsca w naszym domu. Do komunikacji pomiędzy jednostkami Deco X10 wykorzystywane jest łącze dosyłowe (ang. backhaul) o prędkości sięgającej 1,95 Gb/s. Deco X10 powinien być dobrym wyborem dla tych, którzy chcą cieszyć się zasięgiem sieci w każdym zakamarku swojego domu, jednocześnie nie martwiąc się o zakłócenia powodowane przez inne sieci bezprzewodowe w sąsiedztwie.

TP-Link Archer AX11000

Archer AX11000 to trzypasmowy router gamingowy nowej generacji, nagrodzony tytułem CES 2019 Innovation Honoree. Jest to równocześnie pierwszy gamingowy router w standardzie AX firmy TP-Link, zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. AX11000 oferuje trzy pasma sieci bezprzewodowej o maksymalnej łącznej prędkości wynoszącej 10756 Mb/s, a wykorzystanie technologii OFDMA i Gaming Accelerator ma eliminować opóźnienia i zakłócenia sieci. Czyni AX11000 doskonałym hubem sieciowym dla graczy i innych najbardziej wymagających użytkowników.

TP-Link Archer AX6000

Kolejnym routerem z nowej linii produktów TP-Linka jest Archer AX6000. Urządzenie oferuje użytkownikom prędkości do 1148 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 4804 Mb/s w paśmie 5 GHz. Urządzenie powinno się to sprawdzić przy wymagających zastosowaniach, takich jak jednoczesny streaming wideo w rozdzielczości 4K/8K Ultra HD i granie online. Archer AX6000 został zaprojektowany z myślą o zwiększeniu prędkości połączeń i obsłudze większej liczby urządzeń jednocześnie, co czyni go odpowiednim routerem dla nowoczesnego domu lub przestrzeni biurowej. Dzięki zastosowaniu standardu Wi-Fi 6 AX6000 ignoruje potencjalne zakłócenia sygnału, wywoływane przez routery sąsiadów, gwarantując nieprzerwane i stabilne połączenie. Za komunikację przewodową routera odpowiada port WAN o prędkości 2,5 Gb/s i 8 gigabitowych portów LAN.

Pozostałe urządzenia

Użytkownicy, którzy szukają tańszych rozwiązań, ale nie chcą rezygnować z korzystania ze standardu Wi-Fi 6, powinni zainteresować się dwupasmowymi routerami Archer AX1800 oraz Archer AX1500.

Ostatnim zaprezentowanym produktem jest pierwszy dostępny na rynku wzmacniacz sieci bezprzewodowej w standardzie AX1800, TP-Link RE705X. Obsługuje on pasma 5 GHz i 2,4 GHz, zapewnia też dostęp do funkcji Wi-Fi 6. Urządzenie eliminuje martwe strefy, jednocześnie dostarczając szybkie i stabilne połączenie do wybranych obszarów domu.

- Nasze routery nowej generacji to idealny wybór dla wymagających klientów, którzy szukają maksymalnej wydajności sieci. Przy tak szerokiej gamie produktów każdy użytkownik znajdzie router w standardzie AX dopasowany do swoich potrzeb, niezależnie od wymagań i budżetów - powiedział Luis Liu, prezes amerykańskiego oddziału firmy TP-Link, odpowiedzialnego za przygotowanie ekspozycji na CES.

Routery Archer AX6000 i AX11000 powinny trafić na polski rynek na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2019 roku. Pozostałe zaprezentowane produkty trafią do sprzedaży w czwartym kwartale 2019 roku.

Zobacz: CES 2019: Belkin pokazał pierwszy kabel Lightning - USB-C nie będący produktem Apple
Zobacz: LG prezentuje pierwszy na świecie rolowany telewizor
Zobacz: Domowy router D-Link ze wsparciem dla 5G. Będzie pobierać dane z prędkością do 3 Gb/s

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: TP-Link

Przewiń w dół do następnego wpisu