DAJ CYNK

CES 2019: Belkin pokazał pierwszy kabel Lightning - USB-C nie będący produktem Apple

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3466

Podczas targów CES firma Belkin pokazała pierwszy na świecie kabel Lightning - USB-C, który nie jest produktem Apple'a. Czy dzięki temu będzie on tańszy?

Akcesoria Belkin niestety do najtańszych nie należą i nie inaczej będzie w tym przypadku. Póki jednak firma nie ma dla siebie konkurencji, poza oczywiście produktami Apple'a, może sobie pozwolić na wysokie ceny swojego kabla.

Belkin wycenił swój kabel na 25 dolarów za wariant o długości 1,2m oraz 35 dolarów za wariant o długości 3m. Apple sprzedaje swoje metrowe kable za 19 dolarów, z kolei kabel o długości 2m kosztuje 35 dolarów.

Podczas targów mogliśmy też zobaczyć nowy powerbank w ofercie Belkina. Pozwala on na ładowanie urządzeń za pomocą portu USB-C prądem o mocy 30W, a w przypadku standardowego portu USB - 12W. Dzięki temu możliwe jest ładowanie 12-calowych MacBooków oraz 13-calowyc MacBooków Air Retina. Apple rekomenduje do nich ładowarki o mocy właśnie 30W. Powerbank ma pojemność 20000 mAh. Akcesorium zostało wyceniona na 129,99 dolarów.

Zobacz: Mophie wprowadza na rynek Powerstation PD oraz PD XL. Powerbanki zapewniają szybkie ładowanie smartfonów
Zobacz: Nowy Macbook Air - Apple definiuje ultrabooki na nowo

Źródło zdjęć: The Verge; wł

Źródło tekstu: The Verge; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu