DAJ CYNK

Domowy router D-Link ze wsparciem dla 5G. Będzie pobierać dane z prędkością do 3 Gb/s

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4824

Technologia 5G będzie z pewnością jednym z głównych tematów targów CES 2019 w Las Vegas. D-Link na tę okazję przygotował domowy router Wi-Fi ze wsparciem dla superszybkiej sieci nowej generacji.

D-Link DWR-2010 w miejsce tradycyjnego podłączenia internetu kablowego czerpie sygnał bezprzewodowo z nadajników 5G i rozprowadza go bezprzewodowo przez Wi-Fi. Wystarczy gniazdko elektryczne i karta SIM. Producent zapowiada osiąganie prędkości pobierania danych dochodzące do niemal 3 Gb/s. Sprzęt będzie wspierać technologię VoLTE i jest kompatybilny z systemem Wi-Fi Mesh ułatwiającym dystrybucję sygnału po całym domu.

Router będzie wspierać różne pasma 5G (mmWave oraz sub-6GHz). Może zatem pracować w wariantach 200 MHz (2 x 100 MHz) lub 800 MHz (8 x 100 MHz). Takie rozwiązanie pozwala między innymi na zdalną diagnostykę urządzenia przez operatora oferującego usługę 5G. Reszta informacji dotyczących konkretnej specyfikacji technicznej póki co pozostaje tajemnicą.

Zobacz: Huawei zaprezentował domowe 5G. Wykorzystanie pasma C-Band 100 MHz ma zapewnić szybkość pobierania na poziomie 2 Gb/s
Zobacz: Posłowie Kukiz'15 składają interpelacje w sprawie sieci 5G
Zobacz: Fibaro na CES 2019: poznańska firma zaprezentuje w Las Vegas polską myśl technologiczną w zakresie Smart Home

Produkt trafi na rynek w drugiej połowie 2019 roku, ale dobrą okazją do pochwalenia się nim są targi CES 2019 w Las Vegas. Być może przy tej okazji już za kilka dni dowiemy się o tym sprzęcie więcej i przede wszystkim poznamy jego cenę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: D-Link

Źródło tekstu: Engadget, The Verge

Przewiń w dół do następnego wpisu