DAJ CYNK

Posłowie Kukiz'15 składają interpelacje w sprawie sieci 5G

orson_dzi

Prawo, finanse, statystyki

Paweł Skutecki, poseł Kukiz'15 znany z działania na rzecz ruchów antyszczepionkowych, poinformował o interpelacji grupy posłów partii w sprawie sieci 5G. Posłowie pytają o badania związane z wpływem technologii na ludzkie zdrowie oraz zagrożenia związane z cyberatakami.

Paweł Skutecki, to poseł znany z angażowania się w tematy budzące niepokój części społeczeństwa, ale nie do końca poparte mocnymi naukowymi dowodami. Jak słusznie zauważa Wirtualna Polska, to na jego zaproszenie w sejmie pojawi się brytyjski naukowiec propagujący związek aluminium (glinu) z zachorowaniami na raka i autyzm.

W interpelacji posłowie odnoszą się do dwóch kwestii - bezpieczeństwa zdrowia ludności oraz bezpieczeństwa konsumentów pod kątem szeroko pojętych cyberzagrożeń. W piśmie możemy przeczytać o licznych przeciwnikach technologii 5G, którzy jak na razie poza pewnym głośnym protestem w Gliwicach ograniczają się obecnie do ciągłego organizowania się na zamkniętych grupach na Facebooku oraz w ostatnim czasie wysyłania m.in. przygotowanego przez Jerzego Ziębę protestu dotyczącego wprowadzenia tzw. Megaustawy w ramach trwających do 3 stycznia konsultacji społecznych projektu.

Zobacz: Projekt Megaustawy już gotowy. Zakłada zwiększenie norm PEM i stworzenie funduszu szerokopasmowego

Posłowie pytają też o ew. zagrożenia związane z bezpieczeństwem konsumentów. A konkretnie obawiają się zwiększonego zagrożenia cyberprzestępcznością, która może być spowodowana powszechną dostępnością do tak zaawansowanej technologii. Ciężko powiedzieć co konkretnie posłowie mają na myśli pisząc o powszechnym dostępie do zaawansowanej technologii. Pozostaje mieć nadzieję, że nie należą do zwolenników teorii, że 5G to wojskowe narzędzie do kontroli umysłów. Choć to i tak nie sięga poziomu absurdu pytań zadawanych organizacjom rządowym przez przeciwników 5G. Jak np.

 

 

Z jednym pytaniem podstawionym przez posłów ciężko się nie zgodzić:

Jakie działania podejmuje Ministerstwo (Cyfryzacji) w celu rozwiania obaw obywateli zaniepokojonych wprowadzeniem technologii 5G w Polsce?

To coś, o czym mówię od zawsze - w Polsce brakuje edukacji temacie sieci komórkowych i jest ona potrzebna, jeśli nie chcemy cofać się do epoki maszyn do pisania. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Ministerstwo Cyfryzacji planuje szeroko zakrojoną kampanię informacyjną w tej sprawie. Pozostaje mieć nadzieję, że dojdzie do niej jak najszybciej.

Tymczasem interpelacja posłów Kukiz'15 może być jednym z pierwszych poważnych wyzwań, przed którym zdanie nowy wiceminister Cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Zobacz: Adam Andruszkiewicz został wiceministrem cyfryzacji, odpowiedzialnym między innymi za sprawy związane z Facebookiem i sieciami 5G
Zobacz: Nowotwory i poronienia skutkiem uruchomienia ulicznych lamp LED. Paranoja środowisk anty-5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: FB: Nie dla 5G; wł

Źródło tekstu: Facebook; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu