DAJ CYNK

Budowa nadajnika Play zaskoczyła mieszkańców Witoszyna koło Kazimierza Dolnego

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7049

Play nadajnik budowa Witoszyce Kazimierz Dolny

W Witoszynie koło Kazimierza Dolnego powstaje wieża przekaźnikowa sieci Play. Budowa zaskoczyła mieszkańców, którzy czują się zaniepokojeni.

Mieszkańcy Witoszyna na Lubelszczyźnie obawiają się nowo powstającej wieży telefonii komórkowej, którą w tej miejscowości buduje operator sieci Play. Jak podaje portal KazimierzDolny.pl, ludzie boją się o swoje zdrowie, ale także są oburzeni tym, że nikt ich wcześniej nie poinformował o inwestycji.

Zobacz: Bloomberg: Play myśli o sprzedaży swoich wież BTS
Zobacz: Kolejna uszkodzona wieża sieci komórkowej, tym razem na Lubelszczyźnie

– Zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym. Boimy się głównie o swoje zdrowie. Czy dostaniemy zapewnienie od operatora, że oddziaływanie wieży nie będzie wpływało negatywnie na zdrowie naszych rodzin? Czasy się zmieniają, technologia idzie do przodu i przyszłości sygnał może być zwiększony. Jaką mamy gwarancję, że nie będzie powikłań zdrowotnych z tego powodu?

 – powiedział Kamil Seroka, radny Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym

Kamil Seroka, który sam mieszka około 200 metrów od nowej inwestycji dodał, że mieszkańcy chcą dostępu do szybkiego Internetu oraz zasięgu sieci komórkowej, ale powinno to zostać inaczej załatwione. Według radnego, Play powinien zgłosić się do gminy, a gmina do mieszkańców, by wspólnie wybrać najbardziej odpowiednią lokalizację z dala od budynków.

Witoszyn Google Maps
(źródło: Google Maps)

Operator sieci Play uzyskał zgodę na budowę w lipcu tego roku. Udzieliło jej starostwo powiatowe w Puławach. Jak zapewnia inwestor, jest to standardowa inwestycja, jakich wiele jest w Polsce. Wieża w Witoszynie ma mieć prawie 50 m wysokości.

– Inwestycje, które realizujemy w całej Polsce, w tym także w Witoszynie, powstają w oparciu o uzyskane zgody i decyzje wymagane obowiązującymi przepisami prawa i oparta jest o standardową technologię wykorzystywaną przy tego rodzaju inwestycjach. W związku z tym nie wymagają żadnych dodatkowych procedur ponad te, które jako operator, a tym samym inwestor, spełniamy realizując każdy proces budowalny. Wybór miejsca inwestycji poprzedził szczegółowy proces analizy, uwzględniający wiele czynników, m.in. pomiary jakości sygnału wykonywane w terenie, obciążenie sieci, zgłoszenia klientów dotyczące jakości usług, uwarunkowania terenu czy wreszcie dostosowanie lokalizacji do już istniejącej siatki stacji bazowych.

– napisał Jan Pilewski, senior public affairs manager, Play

Zobacz: Maszt sieci Play w Cieszynie - burmistrz zapytał, co myślą o nim mieszkańcy miasta i turyści
Zobacz: Nokia: Nowe rozwiązanie dla stacji bazowych 5G ogranicza emisję dwutlenku węgla

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: KazimierzDolny.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu